STARPTAUTISKS MĀKSLAS PROJEKTS “BETONA MALDI” MUZEJU NAKTĪ 2017

BETONA MALDI

Varas ikonas savu ilūziju skatījumā.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar pilsētas mākslas un dizaina sabiedrību RAUMORDNUNG Muzeju nakts 2017 ietvaros piedāvā starptautisko mākslas projektu „Betona maldi”.

20.05.–02.06.2017. „Betona maldi – objekti un paliekas” – fotogrāfa un multimediju mākslinieka Manuela Šrēdera (Berlīne, Vācija) un Nacionālā laikmetīgās mākslas centra (Minska, Baltkrievijas) meistarklašu dalībnieku grupas fotogrāfiju izstāde. Autori: Alena Donbrova, Katsiaryna Artsimenia , Maryna Batsiukova, Olga Kirillova, Katsiaryna Ivantcova , Natallia Kliavets, Volha Rednikina,  Pavel Kandroussevitch, Tatsiana Svirepa, Paul Osipoff, Elena Rabkina, Anastasia Bebchik, Olga Moroz, Inessa Dronina, Alena Pratasevich.

20.05.2017. 23:00-00:00 “Neuztraucies! Tas ir uz mūžu!” – Manuela Šrēdera (Berlīne, Vācija) gaismas instalācija un dzīvās skaņas performance: Anastasija Hodorenko (Minska, Batkrievija) – balss, sintezators, teksti, Pāvels Ļahnovičs (Minska, Batkrievija) – elektriskā basģitāra, skaņas, Manuels Šrēders (Berlīne, Vācija) – elektriskā perkusija, skaņas sistēma, diriģēšana. Pie Pulvera noliktavas (Nikolaja iela 1).

Starptautiskais mākslas projekts „Betona maldi” mākslas valodā vēsta par pagātnes industriālo un arhitektonisko liecību transformāciju un iekļaušanos mūsdienu kultūrvidē. Projekta mērķis ir meklēt veidus kā celtniecībā plaši izmantoto materiālu betonu, kas apkārtējā vidē sastopams rūpniecības un arhitektūras fragmentos, izcelt un uztvert kā estētiskus mākslas objektus.