Darba laiks

Pirmdiena
Slēgts
Otrdiena
11:00-17:00
Trešdiena
11:00-19:00
Ceturtdiena
11:00-19:00
Piektdiena
11:00-19:00
Sestdiena
11:00-19:00
Svētdiena
11:00-17:00

 

Bibliotēka

Lasītava

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra lasītavā ir apkopots plašs un daudzveidīgs literatūras klāsts par mākslu, tostarp glezniecību, keramiku, grafiku, fotogrāfiju, mākslas vēsturi, dizainu, arhitektūru, galvenokārt latviešu, angļu, krievu un vācu valodā. Ievērojama publikāciju daļa ir veltīta mākslinieka Marka Rotko biogrāfijai un daiļradei. Lasītavā glabājas daudzo simpozija dalībnieku portfolio materiāli un katalogi.

Suvenīru salons

Suvenīru salons

SIA „EgoDizains” mākslinieku radošā komanda izstrādā un ražo ekskluzīvus dizaina produktus. Viens no uzņēmuma pamatvirzieniem ir suvenīru produkcija Latvijas tūrisma un kultūras objektiem. Koka, tekstila, ādas un poligrāfijas produktu kolekcijas izstrādes pamatā ir profesionālu dizaineru maketi un ilustratoru autora zīmējumi, apgleznošana, eko materiāli un tehnoloģijas. Otra uzņēmuma produktu līnija ir veltīta cilvēka skaistumam un stilam: ekskluzīva koka, stikla un ādas bižutērija, dizaina apģērbs ar sietspiedes apdruku. Radošā komanda izstrādā arī attīstošas ekoloģiskās rotaļlietas, grāmatas un galda spēles bērniem.

Kafejnīca

Kafejnīca

Kafejnīca “Arsenāls” atrodas Daugavpils cietoksnī, kurš ir vienīgais bastiona tipa cietoksnis Ziemeļeiropā, bijušajā Artilērijas arsenāla ēkā, kur tagad atrodas Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs. Siltā laikā “Arsenāls” piedāvā ērtu izvietojumu uz āra terases ar skatu uz Nikolaja vārtiem. Kafejnīcā “Arsenāls” ir zāles svētku svinēšanai, kā arī piedāvā galdu klāšanas iespējas un banketu apkalpošanu. Ēdienkartē Jūs atradīsiet ēdienus jebkurai gaumei. Vairāk skatīt šeit.

Naktsmītnes

Naktsmītnes

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā izvietotas rezidenču telpas ar 10 labiekārtotiem un komfortabliem numuriņiem vienai vai divām personām. Nakšņošanu rezidencēs regulāri izmanto mākslinieki un citas radošas personības, taču izbaudīt mākslas un vēstures simbiozi ir iespēja arī citiem interesentiem un pilsētas viesiem. Rezidenču telpās vienlaikus iespēja uzņemt līdz 20 personām.

Vides objekti

Vides objekts „Cietokšņa spoks”

Galvenais iedvesmas avots skulptūrai “Cietokšņa spoks” ir pats Daugavpils cietoksnis. Katrai senai un ievērojamai būvei ir savs spoks, un Daugavpils cietoksnim tas ir kara zirgs. Tāpat kā cietokšņi, kara zirgi bija svarīgas militārās infrastruktūras sastāvdaļas, un abi šie komponenti gandrīz vienlaicīgi kļuva nederīgi, attīstoties militārajai tehnikai. Parasti karu sausais atlikums ir nevis medaļas un cēlas uzvaras, bet gan sakropļotas un izpostītas dzīves. Skulptūras autoriem karš asociējas ar Pirmā pasaules kara fotogrāfijām, kurās redzami pārsējos ievīstīti ievainoti karavīri, tādēļ “šis kara zirga spoks arī ir tāds apcerīgs un sabintēts, nevis auļojošs ar vējā plandošām krēpēm”. Naktī skulptūra spīd, turklāt tā ir arī interaktīva. Ņemot talkā lukturīti, uz tās var zīmēt, turklāt nebūt nav jāgaida tumsa – to var darīt arī krēslā. Jo ilgāk lukturīti patur pie zirga, jo spilgtāk atspīd radītais zīmējums vai uzraksts.

Tēlniecības darbs

Tēlniecības darbs “Meteorīts”

Solveigas Vasiļjevas radītais tēlniecības darbs ir veltījums Daugavpilī dzimušajam pasaulslavenajam keramiķim Pēterim Martinsonam (1931–2013), kurš bija un ir meteorīts pasaules keramikā. Darbs ir tapis Rotko centra rīkotajā viena mākslinieka tēlniecības rezidencē un paredzēts konkrētai atrašanās vietai. Māksliniece iedvesmojusies no Pētera Martinsona pagājušā gadsimta piecdesmito gadu tušas zīmējuma, kuru tas dāvinājis Rotko centram. Solveigas Vasiļjevas tēlnieciskais pieskāriens ir piešķīris zīmējumam citas dimensijas un struktūras, saglabājot skaidru atsauci uz Pētera Martinsona daiļradi un filozofisko domu. Darbs atklāts Martinsona mājas viena gada jubilejas pasākumā 2023. gada 22. aprīlī.

LAIKMETĪGĀS KERAMIKAS KRĀTUVE

LAIKMETĪGĀS KERAMIKAS KRĀTUVE”

Daugavpils cietokšņa 7. bastiona kazemātos jeb cietokšņa valnī ir brīvi pieejama Rotko muzeja laikmetīgās keramikas kolekcijas atklātā tipa krātuve. Rotko muzeja atklātās krātuves saturu veido desmit gadu gaitā mērķtiecīgi komplektētā laikmetīgās keramikas kolekcija. Atklātajā krātuvē ir izvietoti vairāk nekā 100 mākslinieku darbi, kas pārstāv 40 pasaules valstis. Tās atrašanās brīvpieejā ļauj iepazīt keramikas mākslas dažādās izpausmes un novērtēt mākslinieku radošo un profesionālo sniegumu darbā ar daudzveidīgiem keramikas materiāliem (māls, šamots, akmens masa, porcelāns) un apdedzināšanas tehnikām.

Krātuve apmeklētājiem pieejama katru dienu no plkst. 8.00 līdz 20.00.

Cietoksnis

Cietoksnis

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs atrodas Daugavpils cietoksnī, vēsturiskajā artilērijas arsenāla ēkā. Daugavpils cietoksnis ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē un vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19. gadsimta pirmās puses cietoksnis Austrumeiropā. Daugavpils cietoksnis tika būvēts no 1810. līdz 1878. gadam un ir unikāls valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis ar kopējo platību vairāk nekā 150 ha. Vēsturiski dažādos laikos izcilajā fortifikācijas būvē ir atradušās dažādu varu armijas. Šobrīd cietoksnis pārtop par populāru tūrisma, kultūras un biznesa centru.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā 30 minūšu vai 1 st. 30 min garu ekskursiju gida pavadībā pa Daugavpils cietoksni. Ekskursijas pieteikšana pa tālr. +371 654 30250 vai +371 2 247 192 5.