BĒRNU PROGRAMMA (6-13 gadi)

Rotko muzejs piedāvā programmu bērnu un skolēnu grupām (6-13 gadi).  Gida pavadībā grupas var iepazīt kādu no Rotko muzeja mainīgajām izstādēm un izveidot savu mākslas darbu, ko pēc ekskursijas paņemt līdzi un atstāt sev par piemiņu. Programmas ilgums – 1 stunda, cena vienai personai – 4.00 EUR, grupas vadītājam ieeja bez maksas.

JAUNIEŠU PROGRAMMA (13-17 gadi)

Rotko muzejs piedāvā skolēnu un jauniešu grupām (13-17 gadi) programmu. Gida pavadībā grupas var iepazīt Rotko muzeja pastāvīgo ekspozīciju ar mākslinieka Marka Rotko oriģināldarbiem un izveidot savu mākslas darbu, ko pēc ekskursijas paņemt līdzi un atstāt sev par piemiņu. Programmas ilgums – 1 h 30 min, cena vienai personai – 6.00 EUR, grupas vadītājam ieeja bez maksas.

 

LATVIJAS SKOLAS SOMA

Izzinoši radoša nodarbība “Notverts mākslā”

Sākumskolas vecuma bērni (1.–4. klase)
Pamatskolas vecuma bērni (5.–9. klase)

Izzinoši radoša nodarbība “Notverts mākslā” sastāv no divām daļām – izzinošas pastaigas muzeja ekspozīcijā un praktiskas nodarbības ar spēles elementiem radošā darbnīcā. Kopā ar gidu skolēni iepazīs kādu no Rotko muzeja mainīgajām izstādēm, kas izkārtotas trīs sektoros. Ekspozīcijas gada griezumā sadalītas četrās sezonās, katra piedāvā reģiona, Latvijas un ārvalstu mākslinieku radošos projektus. Piesakot nodarbību, pasūtītājs izvēlas apskatāmo sektoru.

Praktiskajā daļā skolēni kopā ar muzejpedagogu izveidos savu radošo darbu kādā no vizuālās mākslas tehnikām atbilstoši aktuālajai ekspozīcijai.

Nodarbībā, atkārtojot mākslas jēdzienus un gūstot jaunus iespaidus, skolēni padziļinās izpratni par mūsdienu mākslu, pilnveidos prasmes vizuālajā mākslā un komunikācijā, kā arī attīstīs gaumes izjūtu, pacietību, toleranci, vērību un izdomu. Izveidotie radošie darbi ir paredzēti līdzņemšanai.

Norises ilgums – 60 min.

 

Izzinoši interaktīva nodarbība “Sapņu pilsēta. Pētera stāsts” (Rotko muzeja Martinsona mājā)

Pamatskolas vecuma bērni (5.–9. klase)

Nodarbība notiek divās blakusesošās Rotko muzeja ēkās –ekspozīciju telpā “Martinsona māja” Nikolaja ielā 1 un radošo nodarbību telpā muzeja galvenajā ēkā Mihaila ielā 3.

Šī izzinošā un interaktīvā nodarbība ar mūsdienu tehnoloģiju elementiem uzskatāmi izgaismos dažādu mākslas veidu ciešo mijiedarbību. Pirmajā daļā skolēni iepazīs  nozīmīgākos pieturas punktus keramiķa Pētera Martinsona dzīvesgājumā un aplūkos ekspozīciju “Sapņu pilsēta” Rotko muzeja Martinsona mājā, pievēršot uzmanību mākslas darbu materiāliem un tehnikām. Aizraujošā un interaktīvā spēlē, mācoties atpazīt keramikas materiālus, veidošanas un apdedzināšanas tehnikas, audzēkņi pieskarsies mākslinieka, arhitekta un dizainera profesijas izaicinājumiem un iespējām.

Nodarbības otrajā daļā Rotko muzeja radošo nodarbību telpā skolēni individuāli vai grupās pēc skolotāja izvēles, kas izdarīta, piesakot nodarbību, veiks radošu uzdevumu, atsaucot atmiņā dzirdēto un atkārtojot mākslas terminoloģiju. Nostiprinot jaunos iespaidus, katrs izveidos oriģinālu un apjomīgu (telpisku) radošo darbu, kas paredzēts līdzņemšanai. Vienlaikus papildinātās realitātes lietotne “Martinsons AR” sniegs unikālu iespēju pieredzēt Pētera Martinsona darbus digitāli.

Nodarbības rezultātā skolēni uzzinās daudz interesantu faktu par Daugavpili, Daugavpils cietoksni, Daugavpils un Latvijas vēsturi un Rotko muzeja ēku kompleksa arhitektūru.

Nodarbības tapšanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda 2023. gada mērķprogramma “Latvijas skolas somas” satura radīšanai.