BĒRNU PROGRAMMA (6-13 gadi)

Rotko muzejs piedāvā programmu bērnu un skolēnu grupām (6-13 gadi).  Gida pavadībā grupas var iepazīt kādu no Rotko muzeja mainīgajām izstādēm un izveidot savu mākslas darbu, ko pēc ekskursijas paņemt līdzi un atstāt sev par piemiņu. Programmas ilgums – 1 stunda, cena vienai personai – 4.00 EUR, grupas vadītājam ieeja bez maksas.

JAUNIEŠU PROGRAMMA (13-17 gadi)

Rotko muzejs piedāvā skolēnu un jauniešu grupām (13-17 gadi) programmu. Gida pavadībā grupas var iepazīt Rotko muzeja pastāvīgo ekspozīciju ar mākslinieka Marka Rotko oriģināldarbiem un izveidot savu mākslas darbu, ko pēc ekskursijas paņemt līdzi un atstāt sev par piemiņu. Programmas ilgums – 1 h 30 min, cena vienai personai – 6.00 EUR, grupas vadītājam ieeja bez maksas.

 

LATVIJAS SKOLAS SOMA

Izzinoši radoša nodarbība “Notverts mākslā”


 
Sākumskolas vecuma bērni (1.–4. klase)
Pamatskolas vecuma bērni (5.–9. klase)

Izzinoši radoša nodarbība “Notverts mākslā” sastāv no divām daļām – izzinošas pastaigas muzeja ekspozīcijā un praktiskas nodarbības ar spēles elementiem radošā darbnīcā. Kopā ar gidu skolēni iepazīs kādu no Rotko muzeja mainīgajām izstādēm, kas izkārtotas trīs sektoros. Ekspozīcijas gada griezumā sadalītas četrās sezonās, katra piedāvā reģiona, Latvijas un ārvalstu mākslinieku radošos projektus. Piesakot nodarbību, pasūtītājs izvēlas apskatāmo sektoru.

Praktiskajā daļā skolēni kopā ar muzejpedagogu izveidos savu radošo darbu kādā no vizuālās mākslas tehnikām atbilstoši aktuālajai ekspozīcijai.

Nodarbībā, atkārtojot mākslas jēdzienus un gūstot jaunus iespaidus, skolēni padziļinās izpratni par mūsdienu mākslu, pilnveidos prasmes vizuālajā mākslā un komunikācijā, kā arī attīstīs gaumes izjūtu, pacietību, toleranci, vērību un izdomu. Izveidotie radošie darbi ir paredzēti līdzņemšanai.

Norises ilgums – 60 min.

 

Izzinoši interaktīva nodarbība “Sapņu pilsēta”(Rotko muzeja ekspozīciju telpā – Martinsona mājā)


 
Sākumskolas vecuma bērni (1.–4. klase)
Pamatskolas vecuma bērni (5.–9. klase)

Nodarbība notiek divās blakusesošajās Rotko muzeja ēkās – pirmā daļa Rotko muzeja ekspozīciju telpā Martinsona mājā un otrā daļa Rotko muzeja radošo nodarbību telpā. (Ieeja – Mihaila ielā 3)

Izzinoši interaktīvā nodarbība ar mūsdienu tehnoloģiju iesaisti atklās dažādu mākslas veidu ciešo mijiedarbību. Pirmajā daļā skolēni iepazīsies ar keramiķa Pētera Martinsona biogrāfiju un ekspozīciju “Sapņu pilsēta” Pētera Martinsona mājā, pievēršot uzmanību mākslas darbu materiāliem un tehnikām. Interaktīvā spēlē, mācoties atpazīt keramikas materiālus, veidošanas un apdedzināšanas tehnikas, audzēkņi pieskarsies mākslinieka, arhitekta un dizainera profesijas izaicinājumiem un iespējām.

Nodarbības otrajā daļā radošo nodarbību telpā (Rotko muzeja ēkā) skolēni individuāli vai grupās pēc skolotāja izvēles, kas izdarīta, piesakot nodarbību, veiks radošu uzdevumu, atsaucot atmiņā dzirdēto un atkārtojot mākslas terminoloģiju. Skolēni nostiprinās jaunos iespaidus, veidojot savu oriģinālu un apjomīgu (telpisku) darbu, kas paredzēts līdzņemšanai. Vienlaikus, izmantojot papildinātās realitātes lietotni “Martinsons AR”, audzēkņi iepazīsies ar Pētera Martinsona digitalizētajiem darbiem.

Visā nodarbības gaitā skolēni uzzinās daudz interesantu faktu par Daugavpili, Daugavpils cietoksni, Daugavpils un Latvijas vēsturi un Rotko muzeja ēku kompleksa arhitektūru.