Sanitas Ābelītes izstāde “ETĪDES”

22. aprīlī plkst. 18.00 stikla galerijā “4metri” pie Latvijas Laikmetīgās keramikas centra tiks atklāta Sanitas Ābelītes izstāde “Etīdes”.

Sanita Ābelīte ir dzimusi 1978. gadā Kuldīgā. 2004. gadā absolvējusi Liepājas lietišķās mākslas vidusskolu un 2010. gadā ieguvusi maģistra grādu mākslās Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedrā. Kopš 2006. gada sarīkojusi vairākas personālizstādes, piedalījusies simpozijos, rezidencēs un grupu izstādēs daudzās Latvijas pilsētās, kā arī Dānijā, Baltkrievijā, Itālijā, Ziemeļkiprā, Ķīnā un citviet. Par savu radošo darbu Sanita Ābelīte stāsta:

“Savu darbnīcu un patstāvīgu darbošanos iesāku ar krāsns iegādi gadu pēc akadēmijas beigšanas. Tā bija apzināta izvēle — pagrieziena punkts. Darbnīca ir vieta, telpa, kur var netraucēti darboties, tajā ir apstākļi un visi priekšnosacījumi jaunu darbu radīšanai. Turpinu iepazīt materiālu un arī sevi. Tas ir nebeidzams process un tāpēc arī tik interesants. Mani aizrauj dažādie keramikas apdedzināšanas veidi, materiālu daudzveidība, ko piedāvā keramikas pasaule. Daba, ceļošana, satiktie cilvēki ir tas, kas mani iedvesmo.”


Izstādē skatāmas Sanitas Ābelītes māla etīdes mazās un lielās formās. Etīdes jeb studijas ir nelieli mēģinājumi, vingrinājumi ar materiālu un tehniku, kas veido porcelāna un māla stāstus.


Izstāde būs skatāma līdz šī gada 4. jūnijam.