Rotko centra rudens sezonas izstādēs „angļu mieru” nomaina krāsu un formu izvirdums

Ar Latvijas laikmetīgās glezniecības izstādi, Pītera Grifina (Peter Griffin) izstādi „Es tikai sekoju tiem, kas iet pirms manis”, starptautiskās rezidences „Mark Rothko 2014” izstādi un 1970. gadā tapušu grafikas darbu sēriju „Rothko Portfolio memorial” iesākas 2014. gada Rotko centra rudens sezona, kur „angļu mieru” nomaina krāsu un formu izvirdums Starptautiskās rezidences dalībnieku darbos un Latvijas laikmetīgās glezniecības izstādes autoru lakonisms, atturība un spēks. Līdzās apskatāmi Īrijas gleznotājas Kristīnas Hakslijas (Kristina Huxley) laikmetīgās glezniecības darbi, kuri mainās telpā, piešķirot īpašu noskaņojumu caur starojuma un atspulga sinerģiju.

Vienojošais izstāžu kopumā: paralēles laikā un telpā, vakardienā un šodienā rītdienai, tur un te. Miers un atturība mijas vertikālēs un horizontālēs ar kompozicionāli sakārtotām laikmeta haosa liecībām, kas iezīmē glezniecības ceļa attīstības amplitūdu šaipus un viņpus okeāna.

No 2014. gada 25. septembra līdz 12. novembrim izstāde  „Latvijas laikmetīgā glezniecība”

Izstāde „Latvijas laikmetīgā glezniecība” ir tikai daži mirkļi Latvijas 21. gadsimta mākslā, ko sniedz latviešu jaunākā gleznotāju paaudze, spilgti ienākdama Latvijas mākslas ainā. Visi izstādē pārstāvētie mākslinieki ir oriģinālas personības ar atšķirīgām, savstarpēji nesajaucamām individuāla stila pazīmēm, taču vienkopus tie atspoguļo Latvijas vizuālās mākslas situāciju mūsdienās tās dažādībā un vienojošajā laikmeta garā. Izstādē redzami septiņu Latvijas gleznotāju – Sigitas Daugules, Jāņa Dukāta, Andra Eglīša, Daigas Krūzes, Viktorijas Valujevas, Andra Vītoliņa un Otto Zitmaņa darbi.

No 2014. gada 25. septembra līdz 12. novembrim Pītera Grifina (Peter Griffin) izstāde „Es tikai sekoju tiem kas iet pirms manis”

„Es tikai sekoju tiem, kas iet pirms manis” ir Lielbritānijas mākslinieka Pītera Grifina glezniecības darbu izstāde, kurā redzams subjektīvs poētisks laikmeta tvērums. „Vairums gleznu, kas redzamas šajā izstādē, pieder laikam, kad es patiešām jutu, kad esmu atradis pats savu stilu, brieduma stilu, kas man vislabāk ļāva pētīt savas idejas,” saka mākslinieks par saviem darbiem.

No 2014. gada 25. septembra līdz 12. novembrim  Starptautiskās rezidences „Mark Rothko 2014” darbu izstāde

Starptautiskās rezidences „MARK ROTHKO 2014” darbu izstādē skatāmi 10 mākslinieku darbi, kuros iekapsulēta daļa no katra mākslinieka individuālās pasaules. Mākslinieki tikās un radīja savus darbus Daugavpilī, Dinaburgas cietoksnī, lai ar saviem meistarīgajiem otu triepieniem neatgriezeniski transformētu pilsētas un reģiona tēlu, kas savukārt no jauna atstās nospiedumu pasaules laikmetīgās mākslas kartē, kļūstot par neatņemamu tās sastāvdaļu.

No 2014. gada 25. septembra līdz 10. oktobrim  Kristīnas Hakslijas (Kristina Huxley)  izstāde „Starojums un atspulgs”

„Starojums un atblāzma” ir īru mākslinieces Kristīnas Hakslijas darbu izstāde, kas radīti speciāli Daugavpils Marka Rotko mākslas centram. Šajos darbos māksliniece pētī pārmaiņas un neredzamus procesus, izzinot to redzamo un fizisko potenciālu. Viņu interesē cilvēka eksistences ātri gaistošās lietas, kuras mēs spējam sajust, taču nevaram redzēt. Gleznas radītas, pielietojot tradicionālos procesus un metodes, slāni virs slāņa uzklājot caurspīdīgas pretmetīgas krāsas, kas saplūst ar krāsu mainošu pigmentu ārējiem slāņiem.

“Rotko Memoriālais Portfolio”

“Rotko Memoriālais Portfolio” tika izdots 1973. gadā par godu diženajam māksliniekam un ietver sevī 13 slavenu britu mākslinieku grafikas darbus, kas izpildīti krāsainās litogrāfijas, sietspiedes tehnikā ar fotolitogrāfijas elementiem. Projekta iniciators ir Marka Rotko piemiņas fonds, piedaloties Patrikam Kolfīldam (Patrick Caulfield), Merlinam Evansam (Merlyn Evans), Adrianam Hitam (Adrian Heath), Patrikam Heronam (Patrick Heron), Polam Hakslijam (Paul Huxley), Džonam Holandam (John Hoyland), Džonam Habardam (John Hubbard), Alenam Džonsam (Allen Jones), Henrijam Mūram (Henry Moore), Viktoram Pasmurovam (Victor Pasmore), Bridžitai Railijai (Bridget Riley), Viljamam Skotam (William Scott) un Ričardam Smitam (Richard Smith). Izstāde veido daļu no Rotko veltītās ekspozīcijas un būs skatāma līdz 2015. gada 11. Janvārim.

No 2014. gada 25. septembra līdz 2015.  gada 11. janvārim Aleksandra Vasiljeva kolekcijas izstāde „20.gs.60.gadu mode mākslā”

Izstādē „20. gadsimta 60. gadu mode mākslā” ir aplūkojama Aleksandra Vasiļjeva unikālu tērpu kolekcijas daļa. Izstāde sniedz ne vien pilnīgu priekšstatu par tālaika modi kā neatņemamu mākslas pasaules sastāvdaļu, bet arī parāda, cik savstarpēji saistītas ir kultūras un mākslas tendences, izcilajiem modes māksliniekiem smeļoties iedvesmu sava laikmeta vizuālajā mākslā.