Meistardarbnīca fotogrāfijā KĀRTĪBA KĀ SOCIĀLĀ FORMA

No 2015. gada 3. līdz 6. jūnijam Manuels Šrēders (Berlīne, Vācija) piedāvā 3-dienu meistardarbnīcu “Kārtība kā sociālā forma – grausti un kultūras objekti ” mākslas un fotogrāfijas skolēniem un studentiem, kā arī jauniešiem, kuriem interesē fotomāksla. Meistardarbnīca notiks Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Visi dalībnieki saņems apliecinājumu par dalību darbnīcā. Darbnīcas dalībniekiem ir jāņem līdzi sava foto tehnika. Darbnīca notiks angļu valodā. Piedalīšanās ir bez maksas.

 

<<<Meistardarbnīcas “Kārtība kā sociālā forma” programma >>>

 

Īss mākslinieka darbnīcas idejas redzējums:

Skatoties uz ikdienas daudzveidīgo ārieni, šīs lekcijas/semināra galvenais aspekts ir „graustu un kultūras objektu” vizuāls pētījums, kas ir balstīts uz pārveidotiem (padomju) rūpniecības un ievērojamiem sadzīves arhitektūras projektiem.

 

Meistardarbnīca “Kārtība kā sociālā forma” notiek Manuela Šrēdera lekciju „sociāla fotogrāfija” pētījuma ietvaros, ko viņš realizē sadarbība ar augstskolām, skolām, mākslas biedrībām un muzejiem kopš 2006. gada.

 

Informācija par mākslinieku:

Manuels Šrēders (*1962) ir fotogrāfs un mākslinieks, kurš strādā dažādās nozarēs pie audiovizuāliem un starpmediju projektiem. Iedvesmojoties no urbānas pilsētas ikdienas dzīves ārējā izskata pilsētas arhitektūras kontekstā, viņa radošais pētījums transformē humānistiskos aspektus mākslas darbā un mākslas konceptā. Balstoties uz fotogrāfiju, viņa radošā darbība tiek realizēta dažādos un attīstītos mediju veidos, piemēram, tiešā fotogrāfijā, kinofilmā, videomākslā, projekcijā (publiskā telpā), drukātos medijos, (de)kolāžā un glezniecībā. Ar izstāžu, mākslas forumu, publisku intervenču, simpoziju un lekciju palīdzību Manuels Šrēders sadarbojas ar starptautiskām mākslas asociācijām, institūcijām, muzejiem, galerijām, akadēmijām un skolām.

 

Pieteikšanās:

Meistardarbnīcai fotogrāfijā iespējams pieteikties elektroniski līdz 1. jūnijam, sūtot savu vārdu, uzvārdu, kontaktinformāciju (e-pasts, tel. nr.), ka arī, norādot vecumu, un izglītības iestādi, uz e-pastu: baiba.priedite@daugavpils.lv

 

The  3-day workshop in photography “Order as social form – Leftovers and Landmarks ” for art and photography students took place from  June 3 till June 6, 2015.