I LATVIJAS STARPTAUTISKĀ KERAMIKAS BIENNĀLE

16. jūnijā viesnīcā Park Hotel Latgola Daugavpilī tika atklāta izstāde „Pēteris Martinsons. Zīmējumi porcelānam” kā veltījums slavenajam keramiķim un I Latvijas Starptautiskās Keramikas Biennāles ieskaņa.

I Latvijas Starptautiskā keramikas biennāle uzsāks darbu 2016. gada 15. jūlijā ar konkursa izstādes „Martinsona balva” un Daugavpils keramiķu izstādes atklāšanu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Izstāde “Martinsona balva” būs viens no biennāles nozīmīgākajiem pasākumiem Dalībai izstādē pieteicās 298 mākslinieki no 44 valstīm. Starptautiska biennāles žūrija, kuras sastāvā bija Elaine O. Henry (ASV), Bernd Pfannkuche (Vācija), Sirin Kocak Ozeskici (Turcija), Jane Jermyn (Īrija), Simcha Even-Chen (Izraēla), Ilona Romule (Latvija) un Valentīns Petjko (Latvija), eksponēšanai izstādē izvēlējās 110 starptautisku mākslinieku darbus un 26 Latvijas mākslinieku darbus (BIENNALES DALĪBNIEKI). Uzreiz pēc izstādes atklāšanas Rotko centra pagalmā startēs Izraēlas mākslinieku Roja Maajana un Ereza Maajana 24 stundu performance „THE WHITE CUBE”.

17. jūlijā biennāles dalībnieki un viesi ir laipni gaidīti uz Daugavpils Marka Rotko mākslas centra Keramikas kolekcijas izstādes atklāšanu Lūznavas muižas kompleksā (Rēzeknes nov.). 18. un 19. jūlijā Rotko centrā biennāles ietvaros notiks 9. Starptautiskā zinātniskā konference PERSON. COLOCR. NATURE. MUSIC, kurā tiks diskutēts par keramikas un mākslas nozīmīgākajiem jautājumiem. Konferences ietvaros tiks atklāta Eleonoras Pastare porcelāna darbu izstāde Rotko centrā, Latvijas bērnu mākslas skolu audzēkņu darbu izstāde „Putni” Daugavpils Māla mākslas centrā, kā arī notiks „Baltic raku” keramikas apdedzināšanas demonstrējumi.

17. un 21. jūlijā biennāles pasākumi notiks Rīgā. 20. jūlijā RTU Pilsētplānošanas un arhitektūras fakultātes izstāžu telpā tiks atklāta izstāde „Ķīpsalas keramika”, kas stāstīs par profesionālās keramikas uzplaukumu 20. gadsimtā, savukārt Latvijas mākslinieku savienības galerijā būs skatāma izstāde „Latvijas laikmetīgā keramika, kurā piedalīsies izcilākie mūsdienu keramiķi. 21. jūlijā ES Mājā Rīgā notiks Latvijas Starptautiskās keramikas biennāles žūrijas darbu izstāde, kā arī preses konference. Pēcpusdienā Latvijas Nacionālā bibliotēkas telpās tiks atklāta Pētera Martinsona keramikas un grafikas izstāde un noslēgumā notiks „Martinsona balvas” pasniegšanas ceremonija, kuras laikā pirmoreiz Latvijā starptautiskajiem un pašmāju māksliniekiem tiks pasniegtas balvas par sasniegumiem keramikā.

LICB_FINAL_PROGRAM_LV