8. STARPTAUTISKAIS LATGALES GRAFIKAS SIMPOZIJS

Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs Daugavpilī notiek astoto reizi un klātienē ar astoņiem dažādiem, tradīcijās un paaudzēs bagātiem simpozija dalībniekiem, kuri divu nedēļu garumā radīto ir nodevuši vērtējumam skatītājiem. Grafikas simpozijs ir pierādījis savu ilgtspēju un aktualitāti grafikas saimē pasaulē, to noteikti var pilnvērtīgi dēvēt par izdevušos un vērtīgu grafikas medija tradīciju reģionā. Simpozijs ir devis ražīgu augsni mākslinieku diskusijām un radošajam darbam Latgales kultūras telpā, vienojot līdzīgi un atšķirīgi domājošus un strādājošus Latvijas un ārvalstu grafiķus, nodrošinot dialogu, kam nav vajadzīga verbālā runa, bet tehnisko nianšu pārmantojamība, salīdzinājums un katra individuālā izaugsme.

Simpozijā māksliniekiem ļauts runāt par viņiem aktuālo, taču līdzīgi kā iepriekšējos simpozijs arī šī gada simpozijs veido profesionālu sarunu un starptautisku grafikas dialogu, kas ir nozīmīgs katram grafiķim individuāli un kas veido refleksiju, māksliniekiem atgriežoties mājās, runājot par Latviju, Daugavpili.

Mākslinieki pārsteidz ar savām atšķirīgajām dobspieduma un augstspieduma tehnikām, ļaujot caur darbiem iepazīt unikālus grafiķu rokrakstus.

Simpozija ietvaros prezentācijās un citos grafikas procesus virzošos kultūras formātos bija iespēja tikties un šobrīd ir iespēja aplūkot simpozija dalībnieku veikumu.

Simpozijā piedalījās: Aija Bleja (Aija Bley) (Latvija), Māris Popovs (Latvija), Živile Spūdite (Živilė Spūdytė) (Lietuva), Astrida Amadeo Šmita (Astrid Amadeo Schmid) (Šveice), Sargis Hovanisjans (Sargis Hovhannisyan) (Armēnija), Besa Frimodiga (Bess Frimodig) (Zviedrija), Lauri Kopela (Lauri Koppel) (Igaunija), Sāra Kariljo Kardenasa (Sara Carrillo Cardenas) (Polija).