KĀ RIPOJOŠS AKMENS

Haralds Jegodzienskis (Latvija)


How does it feel (..)

like a complete unknown

like a rolling stone?”

Bob Dylan

 


“Ja es gribētu uzzīmēt galvu un piešķirt tai patiesās kontūras, tad spētu atspoguļot vien ārējo veidolu. Attiecīgi uzreiz būtu klātesošs mans personīgais impulss, attīrot nosvērtās līnijas un švīkas vai piepildot tās ar emocijām un līdz ar to – pamatīgi mainot.

Tikai aiz ārējām izpausmēm esošie līmeņi aiztiecas līdz mūsu patiesās esības laukiem.

Ko gan līdz vēlme to materializēt, un kāpēc tas jādara?

Šajā gadījumā izceļas nobēdzinātie nemateriālās pasaules dārgumi, un ir jāļauj tiem attīstīties kā sava veida “mākoņgleznām”. Proti, matērija ir izveidota šķietami provizoriski nemainīta, taču tās impulsi var pārraidīties uz vērotāju arvien jaunās izmaiņās.

Vērotāja dzīvīgums ir vēlams, jo šādi ir izsekojami mana skulpturālā darba dinamiskie impulsi.”

 Haralds Jegodzienskis


Mākslinieks Haralds Jegodzienskis ir dzimis Kaselē (Vācija). No 1973. līdz 1979. gadam studējis mākslas pedagoģiju Kaseles Universitātē. Vēlāk, 1985. gadā, turpat ieguvis diplomu tēlotājmākslā un keramikā. No 1988. līdz 1991. gadam bijis docētājs Justa Lībiga Universitātē Gīsenē (Vācija). 1991. gadā uzņemts Vācijas Mākslinieku savienībā. 1997. gadā profesionāls kopdarbs viņu vienoja ģimenes saitēm ar latviešu mākslinieci Valdu Podkalni. 2003. gadā Haralds Jegodzienskis tika uzņemts Latvijas Mākslinieku savienībā. Kopš 2007. gada mākslinieks dzīvo Latvijā.

Savu radošo darbību Haralds Jegodzienskis attīstījis glezniecībā, tēlniecībā, fotogrāfijā un dzejā. Sarīkojis vairāk nekā 20 personālizstādes, piedalījies daudzās grupu izstādēs Vācijā, Latvijā, Luksemburgā, Šveicē, Nīderlandē, Čehijā, Austrijā, Lielbritānijā, Jaunzēlandē un citviet. Bijis keramikas un tēlniecības simpoziju dalībnieks Austrijā, Ungārijā, Latvijā, Dānijā, Izraēlā, ASV, Polijā un Vācijā.

1985. gadā mākslinieks ieguva Grand Prix balvu par labāko keramikas skulptūru konkursa izstādē “Vācijas keramika”. 1993. gadā sekoja Grand Prix apbalvojums starptautiskā keramikas simpozijā Izraelā. 1989. gadā Haralds Jegodzienskis nodibināja Brīvās Mākslas akadēmiju Gīsenē, kur vadīja mākslas seminārus līdz 2007. gadam.  Pašlaik turpina vadīt mākslas seminārus Vācijā, Austrijā, Francijā.


Izstādes norises laiks: 22.04.-26.06.2022.