Inese Lieckalniņa Klusuma skaņa

 

Inese Lieckalniņa

Klusuma skaņa

Inese Lieckalniņa dzimusi 1954. gadā. Mākslu studējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (1970-1974), kā arī Latvijas Mākslas akadēmijā (1974-1980). Inese Lieckalniņa ir viena no biedrības Grafikas kamera aktīvām biedrēm, grafiķe un vitrāžas māksliniece, daudzu Latvijas un ārvalstu grafikas izstāžu dalībniece. Māksliniece ir sarīkojusi arī vairākas personālizstādes.

Ar saviem darbiem māksliniece aicina novērsties no steigas, jo ikvienam blakus ir cilvēks – dzīvs cilvēks ar savu unikālo dvēseli, ar neatkārtojamo pasaules redzējumu, dzīvām jūtām un savu vēju! Inese Lieckalniņa runā par šodienas cilvēka emocionālo izolāciju, par cilvēku atsvešinātību un bezpersoniskumu saskarsmē.

Litogrāfija kā grafikas gludspieduma tehnika kopš tās izgudrošanas ir 217 gadus veca, bet arvien aktuāla un pielietota visu laiku un paaudžu grafiķu radošajos meklējumos. Arī Latvijā ir litogrāfija, tās meistari un grafiķi, kas izvēlas šo tehniku, radot domu, izjūtu un akmens spēka blīvētus estampus. Lielākā litogrāfijas darbnīca Latvijā, kas apvieno litogrāfijā strādājošus grafiķus un citu mediju māksliniekus, ir biedrība Grafikas kamera. Mākslinieces Ineses Lieckalniņas un biedrības Grafikas kamera mērķis ir pievērst lielāku uzmanību grafikas medijam un litogrāfijai kā unikālai grafikas tehnikai Latvijas mākslas telpā.