Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs beidzot vaļā

No 5. jūnija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs atsāk individuālu apmeklētāju uzņemšanu.


Vairāk nekā pusgadu mākslas centrs ir gaidījis iespēju vērt durvis apmeklētājiem. Šajā laikā vērienīgs darbs tika veikts gan uzlabojot Rotko centra iekštelpas, gan iekārtojot izstādes ārtelpās.

Laikā, kad šķita, ka nu jau pavisam drīz vērsimies vaļā, taču kultūrvietas joprojām palika ciet, mūsu pacietības mērs bija pilns un, rūpējoties par darbinieku un apkārtējo iedzīvotāju mentālo veselību, Rotko centra pagalmā tika uzbūvēta “Izlādes-uzlādes siena”. Tā turpinās uzņemt Daugavpils cietokšņa apmeklētāju izlādes, uzkrājot šīs liecības visā Latvijas Keramikas biennāles garumā līdz pat šī gada oktobrim.

Un beidzot tas ir noticis, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs atsāk uzņemt apmeklētājus, pastāvīgajā ekspozīcijā atkal būs apskatāmi Marka Rotko oriģināldarbi un izcilības no mākslas centra kolekcijas, bet mainīgo izstāžu telpās – virkne Latvijas un ārvalstu mākslas projektu.

“Atrasts kolekcijā” ir līdz šim plašākā centra kolekcijas izstāde pašu telpās. Ievas Jurjānes gleznu izstāde “Gals&Sākums. Turpinājums” pēc ilga pārtraukuma turpina dialogus par dabas cikliskumu un nepārtraukto mainību. Mārītes Klušas grafikas darbu ekspozīcija “Brīvas domas kontrolēts lidojums” pārsteidz ar savu traģisko, tomēr uzvarošo vēstījumu, kurā ievainojumi stiprina personību. Japānas grafikas izstādē “Japānas stāsti” apkopots aktuālākais laikmetīgās grafikas jomā. Lietuviešu mākslinieces Egles Einikītes-Narkevičienes keramikas darbi ar kopīgo nosaukumu “One Size” atgādina, ka cilvēks gluži kā plastilīna gabals ir pakļauts transformācijai ārējās vides ietekmē, kas mēdz rezultēties jaunos, iepriekš neapjaustos dzīves pagriezienos. Savukārt Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstāde “Legalizētās fantāzijas” aicina saskatīt, sajust un izbaudīt tās realitātes, ko legalizē aizvadītā gada radošās fantāzijas 42 mākslinieku izpildījumā.

Aicinām beidzot iekļaut savā ikdienas gājumā arī mākslas un kultūrvietu apmeklējumu. Turklāt svētdienās Rotko centrs pagarina savu darba laiku līdz plkst. 19.00.

Uz tikšanos!