Balvos skatāma Rotko centra tekstilmākslas kolekcijas izstāde

No šī gada 1. oktobra līdz 30. novembrim Balvu Mākslas skolas izstāžu zālē (Teātra ielā 2) ir skatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centra tekstilmākslas kolekcijas izstāde “TEXT-ils”.

Teksts savā būtībā nav tikai loģisks burtu kopums, kas kārtojas vārdos un teikumos. Tas nes sevī simbolisku vēstījumu, neatkarīgi no izmantotajiem domas izpausmes līdzekļiem. Arī mākslu var lasīt, iedziļinoties katra autora individuālajā krāsu, simbolu un kompozicionālo risinājumu salikumā.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde “TEXT-ils” tiek piedāvāta kā stāsts par dažādo tekstilmākslā, rādot mūsdienu tekstila prakses plašās iespējas un interpretācijas. Izstādītie mākslas darbi ir Rotko centra rīkoto starptautisko tekstilmākslas simpoziju veikums, kas tapis, māksliniekiem divu nedēļu garumā dzīvojot, iedvesmojoties un radot Marka Rotko dzimtajā pilsētā. Vairākos mākslas darbos ir jaušams arī cietokšņa motīvs, atklājot katra mākslinieka individuālo un estētisko skatījumu uz īpašo auru, ko veido vēsturiskā arhitektūra un apkārtējā ainava.

Izstādē pārstāvētie mākslinieki: Inga Šaučūniene (Lietuva), Jolanta Savvina, Pēteris Sidars, Ksenija Šinkovska, Ruta Bogustova, Dace Pudāne, Ilona Linarte-Ruža (Latvija), Samanta Fīldsa (ASV), Sauro Manetti (Itālija), Ju Von Lima  (Dienvidkoreja), Mumita Dasa (Indija).

Ar izstāžu projektu “TEXT-ils” Balvu mākslas skola un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs uzsāk ilgtermiņa sadarbību, kurā iecerēti turpmāki izstāžu projekti un izglītojoši mākslas centra apmeklējumi.

Publicitātes foto: Ju Von Lima. VĒJŠ NEKARĀJAS TĪKLĀ II, dažādi materiāli uz izbalējuša džinsu auduma, pečvorks, 2018, 30 × 40 cm