9. starptautiskajā mākslas rezidencē „Marks Rotko 2013” mākslinieki no 9 pasaules valstīm un daudz pasākumu veltītu Rotko 110. dzimšanas dienai

Starptautiskā rezidence, kas norisināsies Daugavpilī no 2013.gada 6.septembra līdz 25.septembrim, tradicionāli noslēgsies Marka Rotko dzimšanas dienā. Visā šajā laikā norisnāsies daudz radošu un aizraujošu pasākumu, kuros aicināti piedalīties visi interesenti!

2013. gada 6. septembrī  (Rīga) pēc mākslinieku sagaidīšanas Starptautiskajā lidostā „Rīga”  ar diviem pasākumiem rezidence pieteiks sevi Rīgā.  Plkst. 16.00, Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās Kr.Barona ielā 14 tiks atklāta izstāde „Marks Rotko un amerikāņu abstraktais ekspresionisms”, kurā būs skatāmas trīs lielformāta mākslinieka darbu reprodukcijas un grāmatas par Marku Rotko un amerikāņu abstraktajiem ekspresionistiem no LNB un DMRMC bibliotēkas krājuma.  Savukārt, plkst. 17.00 aicinām uz tikšanos un centra kolekcijas izstādes atklāšanu Eiropas mājā, Aspazijas bulvārī 28. Pasākumā  būs arī iespēja tikties ar rezidences dalībniekiem.

7. septembrī  (Daugavpils, DMRMC) plkst. 16.00 notiks rezidences oficiālā atklāšana, kur brīvā gaisotnē Rotko centra pagalmā notiks visu rezidences dalībnieku, rezidences organizēšanā iesaistīto pušu un visu interesentu tikšanās. Visiem atklāšanas pasākuma apmeklētājiem Rotko centra B sektorā ieeja brīva. Tajā šobrīd skatāma  Dilvina Smita izstāde „LOGI” (pazīstamais Lielbritānijas mākslinieks Dillwyn Smith bija 2012. gada  plenēra dalībnieks),  iepriekšējo plenēru darbu izlase un starptautiskā keramikas simpozija „Landescape.Priekšvārds” izstāde.

9. septembrī  plkst. 11.00 (Daugavpils, DMRMC)  aicinām preses pārstāvjus uz radošu preses konferenci „Kafija ar māksliniekiem”. Savukārt, plkst. 12.00 Daugavpils cietokšņa  Hospitāļa ēkā notiks instalāciju veidošana kopā ar festivāla/darbnīcas „Telpa Daugavpils” dalībniekiem.  

13. septembrī  plkst. 13.00 un 18.00 (Rīga, Esplanāde)   Daugavpils un Rotko centra uzvedums- prezentācija, piesakot sevi kā Rīga 2014 dalībnieku.  

17. septembrī no plkst. 16.00 – 19.00 (Daugavpils, DMRMC)  „Neformālā galerija” ,  kurā mākslinieki – rezidences dalībnieki prezentēs savu radošo darbību, un diskutēs ar Daugavpils un reģiona māksliniekiem  par laikmetīgās glezniecības procesiem.

Ielūkoties rezidences mākslinieku darba procesā katrs interesents varēs 21. septembrī no plkst. 14.00- 16.00. (Daugavpils, DMRMC).

No 21. -23.septembrim (Daugavpils, DMRMC)   mākslinieka Dilvina Smita (Dillwyn Smith)  meistardarbnīcas.

23. septembrī  no plkst. 17.00 -19.00 (Daugavpils, DMRMC)  tikšanās ar  Izi Morgenšternu (Isy Morgensztern) , filosofijas doktoru un Parīzes universitātes pasniedzēju, daudzu filmu autoru un režisoru, kas ilgu laiku sadarbojās ar TV kanālu  Arte. Tikšanās laikā varēs noskatīties viņa  filmu „Marks Rotko, abstraktais humānists” un piedalīties sarunā ar režisoru.  

24. septembrī (Daugavpils pilsētas dome) no plkst. 14.00- 16.00  „Rotko lasījumi” . Pasākuma galvenie ziņotāji –  Pīters Murejs (Peter Murray) , Jorkšīras skulptūru parka izpilddirektors un  Izi Morgenšterns (Isy Morgensztern) , filosofijas doktors un Parīzes universitātes pasniedzējs un režisors.  

25.septembrī  Rotko 110.  dzimšanas dienas svinības!

(Daugavpils, DMRMC)

No plkst. 12. 00 visas dienas garumā Latvijas pasta sadarbībā ar DMRMC izdotās,  Rotko veltītās pastmarkas ar 60 santīmu nominālu, pirmās dienas dzēšana. Pastmarkas māksliniece Līga Čible.

Plkst. 16.00 rezidentu darbu izstādes „Marks Rotko 2013” atklāšana.

Plkst. 17.00 Angļu improvizētās mūzikas kolektīva AMM koncerts sadarbībā  ar festivālu „Skaņu Mežs”  Rotko centra koncertzālē.

Plkst. 19.00 pasākuma kulminācijas pārsteigums!