6. maijs – simpozija “Silva Linarte 2022” noslēguma izstādes un “R TELPAS” atklāšana

Piektdien, 6. maijā, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks starptautiskā glezniecības simpozija “Silva Linarte” noslēguma izstādes un “R TELPAS” atklāšana.


Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs jau ceturto reizi rīko starptautisko glezniecības simpoziju “Silva Linarte”, godinot izcilās Latgales mākslinieces un ilggadējās mākslas pedagoģes Silvas Veronikas Linartes (1939–2018) piemiņu un radošo veikumu, kā arī to paaudzi, kas veidoja un mainīja Latvijas abstraktās glezniecības ainu.

4. starptautiskajā glezniecības simpozijā “Siva Linarte” piedalījās Paola Bertla (Peru), Nika Gžimska (Polija), Mihalis Karaiskoss (Grieķija), Ingūna Levša (Latvija), Anita Meldere (Latvija) un Irīna Špakova (Latvija).

Simpozija laikā radītos darbus var uzlūkot kā ceļa karti abstraktās glezniecības iepazīšanai – krāsu un triepienu dažādība, izmantoto faktūru lietojums, audeklu fiziska iespaidošana un abstrakcijas radīto tēlu konkrētums katram māksliniekam izpaužas atšķirīgos veidos, bet visi kopā tie fiksē divu nedēļu laiktelpu, ko katrs ir piedzīvojis.


“R TELPA” aktivizē Daugavpils Marka Rotko mākslas centra publisko zonu, piedāvājot to kā daļēji atvērtu darbības un refleksijas telpu, kas izveidota dialogā ar Rotko mantojumu un paplašina centra veidoto izstāžu pieredzi, iznesot to ārpus klasiskā formāta robežām.

“Poētiskā robotisma” projekti, ko vizuālās mākslinieces Eva Vēvere un Laura Prikule īsteno jau vairāk nekā desmit gadus dažādās laikmetīgās mākslas platformās, skatītājiem piedāvā padziļinātu pieredžu kopumu, cita starpā – iespējas pašiem veidot mākslas darba attīstības maršrutu. Mākslinieču projektos tiek pētīti poētiskie un robotiskie dzīves aspekti mūsdienu sabiedrībā, iedziļinoties automatizētajos procesos un subjektīvajās reakcijās uz tiem. Izstādes, performances un procesuāli notikumi īstenoti KIM? Laikmetīgās mākslas centrā, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā un citās kultūrvietās Baltijā un Skandināvijā.


Pasākumu apmeklējums – bez maksas.

Atbalsta:

Daugavpils pilsētas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, Caparol.