9. jūnijā Mākslas nakts Daugavpils cietoksnī

Jau trešo gadu pēc kārtas, 2017. gada 9. jūnijā no plkst. 22.00 līdz 02.00 vēsturiskajā Daugavpils cietoksnī tiks aizvadīta Mākslas nakts radošā programma, šogad ar devīzi „Mākslinieks reģionā”.

Vēlu vakarā, kad iestājas tumsa, visas cilvēku maņas darbojas saasināti, iespējams, tas ir viens no iemesliem, kāpēc ikdienišķas aktivitātes aizvien populārāk kļūst organizēt vēlu vakarā. Tam par apliecinājumu ir Muzeju nakts, Baznīcu nakts un Daugavpilī jau trešo gadu pēc kārtas tiks aizvadīta arī Mākslas nakts.

Mākslas nakts ietvaros apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt krāšņu, izzinošu un izklaidējošu mākslas pasākumu programmu, kas norisināsies vēsturiskajā Daugavpils cietoksnī.

Programmā:

no 22.00 – 02.00 –  Klusuma sezonas izstādes (Rotko centrs)

Aktuālais reģiona, Latvijas un ārvalstu mākslā septiņās jaunākajās izstādēs Rotko centrā.

22.00 – 22.50 – Diskusija / preses konference – mākslinieks reģionā  (Rotko centra bibliotēka)

Publiski pieejama diskusija un preses konference, kurā piedalās Mākslas nakts dalībnieki, reģiona mākslinieki un citu radošu profesiju pārstāvji.

22.00 – 00.00 un 01.00 – 02.00 – Gaismas un mūzikas šovs kopā ar DJ Gatis (Rotko centra pagalms)
no 22.00 – Radio Naba tiešraide (Daugavpils cietokšņa 1. krasta lunete)

Laba mūzika un sarunas par un ap mākslu radio ēterā un telefonintervijās.

22.00-23.00 – Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pērles (Rotko centra koncertzāle)
23.00 – Laikmetīgā tēlniecības objekta KARA ZIRGA RĒGS atklāšana (Cietoksnis, līdzās Rotko centra ziemeļu fasādei)

Mākslas naktī tiks atklāts Starptautiskā tēlniecības simpozija žūrijas izvirzītā, tēlnieka Egona Peršēvica vadītās mākslinieku grupas veidotā, lielformāta skulptūra „Kara zirga rēgs”, kas kļūs par vienu no pastāvīgiem laikmetīgās mākslas vides objektiem Daugavpilī.

23.00 – 00.00 –  Iepazīšanās ar aizsarggrāvja dzīvajām radībām, to radošākajiem pārstāvjiem (pie 1. krasta lunetes)

Daugavpils sikspārņu centrs ļaus ikvienam iejusties sikspārņa ādā.

23.30 – Studijas 3KM Dokumentāls  raidījums par Vladislavu Loci (Rotko centra konferenču zāle, ieeja no Dienvidu apareles)
23.30 un 00.30 – Zinoo “Reģionālie dūmi” (Baltā telts uz Rotko centra Ziemeļu pandusa)
23.30 – 00.00 – PIKC Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola – modes skate (pie topošās Martinsona mājas)
00.30 – SANRI izstādes kataloga pirmā diena (Rotko centra B sektors pie SANRI izstādes)
00.00 – 01.00 – grupas “Jauda” koncerts (Rotko centra pagalms)

Pop/rock mūzikas grupa, trīs mūziķu sastāvā, no Līvāniem, kas aktīvi muzicē, piedalās konkursos, mūzikas festivālos tuvākās un tālākās Latvijas vietās. Šobrīd grupa cītīgi strādā pie sava pirmā mūzikas albuma, kas debitēs jau šī gada rudenī.

01.00 – 02.00 – Radošās darbnīcas Ceramic laboratory ar Egonu Peršēvicu, Deer UV, Oksanu Vronsku (Cietoksnis, Hospitāļu iela 8)
01.00 – 02.00 – Deju uzvedums / performance (topošajā Martinsona mājā)

Latviešu tautas deja, tango, hip-hop un break-dance stila dejas apvienojumā ar mūziku un vizuālo mākslu veidos sinkrētisma performanci action painting no angļ. val. gleznošana darbībā, tādējādi liekot gan pasākuma dalībniekiem, gan apmeklētājiem aizdomāties par mākslas sintēzi un dejas robežu paplašināšanas iespējām. Projekta autore Elizabete Poddubnova.

līdz 00.00 –  3. starptautiskā vēstures rekonstrukcijas festivāla “Dinaburg 1812” informatīvais slaidšovs (Cietoksnis, Nikolaja iela 5)
Mākslas nakts laikā ieeja Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā no 22:00 līdz 02:00 par īpašām AKCIJAS CENĀM: visas mainīgās izstādes 1,50 EUR, pastāvīgā ekspozīcija „Marks Rotko. Dzīve un māksla” ar Marka Rotko oriģināliem un Edvarda Munka oriģinālgleznu no Tronheimas Mākslas muzeja 3EUR. Visa Rotko centra apskate 4,50 EUR.