Viļakā notiks starptautiskais glezniecības plenērs „Valdis Bušs”

No 13. līdz 24. jūlijam Viļakas novadā norisināsies 4. starptautiskais glezniecības plenērs „Valdis Bušs”.

Lai atdzīvinātu un godinātu gleznotāja Valda Buša piemiņu, izceltu viņa radošās darbības nozīmi un popularizētu glezniecību Latgales reģionā, jau ceturto gadu Viļakas novada dome sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru rīko starptautisko glezniecības plenēru „Valdis Bušs 2020”.

Šogad plenērs ir saņēmis Latgales kultūras programmas finansiālu atbalstu un ikgadējo Viļakas novada domes līdzfinansējumu, kas ļauj ne tikai nodrošināt kvalitatīvu plenēra norisi, bet arī organizēt ceļojošu izstādi ar jaunradītajiem mākslas darbiem.

4. starptautiskajā glezniecības plenērā „Valdis Bušs” dalībai apstiprināti mākslinieki no Baltijas valstīm: Aivis Pīzelis (Latvija), Agnija Ģērmane (Latvija), Ilgvars Zalāns (Latvija), Ruta Eidukaitīte (Lietuva), Mikole (Lietuva) un Līsi Tani (Igaunija).

Plenēra laikā tapušo darbu izstādes atklāšana notiks 2020. gada 23. jūlijā plkst. 16.00 Kultūras un radošo industriju centrā Viļakā, Klostera ielā 1.

Glezniecības plenērs ir būtiska Daugavpils Marka Rotko mākslas centra sadarbības platforma ar Viļakas novada domi, sekmējot mākslas procesu tīklojuma paplašināšanos un nodrošinot Latgales kā kultūras telpas atpazīstamību un vietu starptautiski nozīmīgu mākslas projektu norisei.