VASARAS PILNBRIEDA IZSTĀDES

No 2015. gada 17. jūlija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā varēs skatīt 5 jaunas izstādes, kas sasaucas kopā ar dabas, mākslas un dzīves briedumu. Vasaras vidū, kad visapkārt vērojams plaukums un pilnbrieds, Rotko mākslas centrs aicina iepazīties ar jaunas izstāžu sezonas jau atzītu un nobriedušu mākslinieku darbiem: Daina Dagnija. Sievietes spēks un brīvība; Bents Holšteins (Dānija). FERWEH; Leonīds Tugaļevs. FotoGrāfs; Marija Maijere (Vācija). Ziedēšanas laiks; Inese Āboliņa, Skaidrīte Cihovska, Violeta Jātniece, Izabella Krolle, Kornēlija Ozoliņa, Silvija Šmidkena. ĶĪPSALAS KERAMIKA.  

 DAINA DAGNIJA. SIEVIETES SPĒKS UN BRĪVĪBA.

Izstāde iezīmē mākslinieces radošās darbības būtiskākos posmus, parādot gan agrīnos Dainas Dagnijas darbus – Okinavas perioda kompozīcijas – krāsainus, dzīvīgus un tajā pašā laikā simboliskus tēlus, uzlūkotus īpašajā Okinavas vidē, kas raksturo mākslinieces glezniecību 60.gadu beigas un 70.gadu sākumā, gan mākslinieces jaunākos darbus, kas ir  sievietes enerģijas, kosmosa spēka un prāta pilni. Viss mijās, vijās, tiecas, elpo, joņo, triecas, plūst un virmo, atklājot mākslinieces enerģijas spēku. Dainas Dagnijas darbi burtiski staro, ļaujot uzsmaidīt un starot.

 

BENTS HOLŠTEINS (DĀNIJA). FERWEH

Rotko mākslas centrā varēs apskatīt līdz šīm vērienīgāko Dāņu mākslinieka Benta Holšteina darbu izstādi, kurā mākslinieks attēlo galvenokārt dabu, iedvesmojoties no saviem daudzajiem ceļojumiem un parādot savu ļoti personisko dabas elementu interpretāciju. Mākslinieks nepārtraukti eksperimentējis ar jauniem materiāliem, un viens no viņa nesenajiem jaunatradumiem ir glezniecības apvienošana ar foto attēliem uz alumīnija.

 

 LEONĪDS TUGAĻEVS. FOTOGRĀFS.

 Leonīds Tugaļevs ir Latvijas fotogrāfijas vecmeistars, kura daiļradi raksturo cilvēka klātbūtne. Klasiskā melnbaltā fotogrāfija uzrunās skatītāju ar zināmu mākslinieku, rakstnieku un citu kultūrā plaši zināmu cilvēku portretiem. Izstādē „Fotogrāfs” varēs ieraudzīt, piemēram, Pēteri Martinsonu, Imantu Ziedoni, Jāni Pauļuku u.c.

 

MARIJA MAIJERE (VĀCIJA). ZIEDĒŠANAS LAIKS.

Izstāde apvieno maigo uguņošanu no neskaitāmajiem ziedu krāsu toņiem ar vairākām foto kolāžām un zīmējumu sērijām, kur redzamas abstraktas ziedu formas. Taču svarīgākais ir tas, ka viss šis vienreizīgums tiek sintezēts savdabīgā mākslinieces redzējumā, kas parasti cenšas attēlot urbānistiskus motīvus, bet šeit ar formām un krāsām rāda dabu, kā arī tās dabisko ciklu neatkārtojamību. Laiks un telpa, kas ir mākslinieces daiļrades būtiskas tēmas, kļūst redzami no jauna.

ĶĪPSALAS KERAMIKA. Inese Āboliņa, Skaidrīte Cihovska, Violeta Jātniece, Izabella Krolle, Kornēlija Ozoliņa, Silvija Šmidkena.

Ķīpsalas keramika – 20. gadsimta otrās puses latviešu mākslas un kultūras fenomens, kas veidojis vairākas keramiķu paaudzes un ļāvis nostiprināties latviešu tradīcijām keramikā, kā arī tapt laikmetīgajai keramikai Latvijā. Tas ir tilts, kas savienoja tradicionālo un profesionālo keramiku, no abām paņemot labāko, un šo tiltu būvējuši cilvēki, mākslinieki. Izstādē piedalās mūsu zelta laikmeta mākslinieces, kuras joprojām strādā Ķīpsalas keramikas darbnīcās, kā arī rīko izstādes un piedalās citos mākslas dzīves pasākumos.

 

 Visu piecu izstāžu atklāšana notiks 2015. gada 17. jūlijā plkst.16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Nākamajā dienā 18. jūlijā plkst. 12.00 Rotko centrā notiks tikšanās ar  mākslinieci Dainu Dagniju, kuras laikā visiem interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par Dainas Dagnijas daiļradi un kopā ar mākslinieci izstaigāt izstādi „Sievietes spēks un brīvība”, ka arī uzdot savus jautājumus.  Ieeja pasākumos brīva.    

Dainas Dagnijas, Benta Holšteina un Ķīpsalas keramiķu izstādes varēs apskatīt līdz 15. septembrim, savukārt Leonīda Tugaļeva un Marijas Maijeres izstādes būs skatāmas līdz 15. augustam.