OPEN CALL: mākslinieku rezidences Norvēģijā

Uzsaukums 2023: Lademoen Kunstnerverksteder (LKV) mākslinieku darbnīcās Tronheimā

Sākot ar 2023. gadu, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs uzsāk rezidenču apmaiņas programmu ar Lademoen Kunstnerverksteder (LKV) mākslinieku darbnīcām Tronheimā, Norvēģijā.

Meklējam 2 profesionālus Latvijas māksliniekus, kuri vēlētos pavadīt 1 mēnesi aizraujošajā rezidentūras programmā LKV!


KURŠ var pieteikties

Profesionāli mākslinieki bez dzīvesvietas Tronheimas pašvaldībā.

Kandidātiem jābūt kādas mākslinieku apvienības biedriem.

Aicinām jebkura vizuālās mākslas medija pārstāvjus.

KAD

1 rezidence 2023. gada jūlijā

1 rezidence 2023. gada augustā

Rezultāti tiks izziņoti decembrī

KO mēs piedāvājam

– Pilnībā aprīkotu studijas tipa dzīvokli visam rezidences periodam. Dzīvoklis atrodas kādreizējā skolas sporta zālē pāri pagalmam no galvenās ēkas. Piedāvājumā ietilpst: 120 cm plata gulta, gultasveļa un dvieļi, trauku mazgājamā mašīna, ledusskapis ar saldētavu, pilnībā aprīkota virtuve, veļas telpa un noliktava (pēc nepieciešamības).

– Plašu mākslas studiju 50 kvadrātmetru platībā galvenās ēkas pirmajā vai otrajā stāvā ar lieliem logiem uz parku (rietumos). 24/7 pieeju kopīgām kokapstrādes, metālapstrādes, grafikas, analogās fotogrāfijas un keramikas darbnīcām.

– Iespēju uzņemt viesus (cena: 50 NOK par diennakti), bērni līdz 2 gadu vecumam tiek izmitināti bez maksas.


PIETEIKUMA VEIDLAPA

Lūgums iesniegt vienu PDF dokumentu (līdz 10 lapām) ar šādu informāciju:

– Projekta apraksts (līdz 400 vārdiem)

– Portfolio (līdz 7 lapām)

– CV (līdz 2 lapām)

Izvērtēšana:

Uzsaukums: 15. novembris –20. decembris

Izvērtējums: decembra beigas


PĀRĒJAIS

Pārējie izdevumi, tostarp dzīvošanas izmaksas, ceļa izdevumi, materiāli, apdrošināšana un transports jāsedz pašiem māksliniekiem. Aicinām visus kandidātus pieteikties papildu finansējumam savās mītnes valstīs.

Rezidējošajiem māksliniekiem uzturēšanās laikā paredzēts uzstāties ar īsu sarunu/lasījumu/koncertu/performanci u.c.

Tā kā rīkotāju administratīvie resursi ir ierobežoti, izraudzītajiem māksliniekiem ir jābūt gataviem reizēm darboties patstāvīgi. Mēs darīsim visu iespējamo, lai veicinātu jaunu kontaktu veidošanos, tīklošanos un jaunas sadarbības, kas ļautu māksliniekiem sasniegt visu, ko tie rezidencē iecerējuši. Tronheima ir maza un draudzīga pilsētiņa, un vietējā mākslinieku kopiena ir ļoti atsaucīga.

Neviena no mūsu ēkām nav aprīkota ar liftu.

PAR MUMS

Lademoen Kunstnerverksteder (LKV) ir nodibinājums, kas uztur mākslas studiju kompleksu ar darbnīcām un vairāk nekā 40 profesionālu mākslinieku privātstudijām, galerijas telpu BABEL izstāžu namā un rezidenču programmu vizuālās mākslas jomā strādājošiem māksliniekiem un starpnozaru projektiem.

LKV atrodas 1906. gadā būvētā bijušās skolas ēkā. Tam ir savas kokapstrādes, metālapstrādes, analogās fotogrāfijas, litogrāfijas un citu grafikas tehniku darbnīcas un keramikas krāsns. Vecajā sporta zāles piebūvē iekārtoti viesmākslinieku dzīvokļi. LKV darbnīcas un projektu telpas tiek arī izīrētas īstermiņa mākslas projektiem.

Katram rezidējošajam māksliniekam tiek piešķirts atjaunots un pilnībā aprīkots studijas tipa dzīvoklis kādreizējā sporta zāles piebūvē. Uzturēšanās laikā rezidencē katram māksliniekam jāsniedz viena publiska prezentācija.

www.lkv.no