Tikšanās ar keramiķi Inesi Brants

Ceturtdien, 11. jūlijā plkst. 16.00 Rotko muzejā būs iespēja satikties ar mākslinieci Inesi Brants kopā ar mākslinieces komentāriem aplūkojot viņas personālizstādes “Laika dimensijas” darbus un saņemt izstādes katalogu.

Inese Brants ir izcila keramiķe, kur darba galvenā rokraksta skaldne ir apgleznots porcelāns, kas veikts apbrīnojamā un mērķtiecīgā perfekcionisma, smalki, niansēti un pārdomāti atrisinot katru kompozīcijas detaļu.
Māksliniece savas radošās idejas īsteno augstā tehnoloģiskā sniegumā, ņemot vērā porcelāna kaprīzo dabu, jo šis materiāls apstrādes procesā kļūdas nepiedod.
Mākslinieces apgleznotā porcelāna pasaule piedzīvo aizraujošas pārvērtības – viņa reflektē par pagātnes un tagadnes mijiedarbi un pauž mūsdienīgu vēstījumu, vienlaikus attālinoties no priekšmeta utilitārās dabas.
Liela nozīme mākslinieces daiļradē ir jaunu formu un tehnoloģiju meklējumiem, kas ir svarīgs viņas radošā ceļa virzītājspēks.
Māksliniece iedziļinājusies Daugavpils cietošņa kultūrtelpā, kuras sajūta radīta pašā ekspsozīcijā.

Kopā ar Gvido Kajonu radītas izcilas fotogrāfijas Daugavpils cietokšņa Hospitāļa ēkā, kas paspilgtina kataloga dizaina lappuses, piešķirot tam citu laika un telpas dimensiju.

Foto: Didzis Grodzs

Ieeja pasākumā bez maksas