STARPTAUTISKAIS TEKSTILMĀKSLAS SIMPOZIJS “FORTRESS WALLS”

No 3. līdz 13. novembrim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks starptautiskais tekstilmākslas simpozijs “Fortress Walls” (Cietokšņa Vaļņi).

Tekstilmākslas simpozijs norisināsies Daugavpils cietoksnī, kuru raksturo ne tikai ievērojami vēsturiskie fakti, bet arī interesantas ielas, pagalmiņi un skvēri. Īpašā cietokšņa arhitektūra veido krāsu pasauli un neatkārtojamo atmosfēru Daugavas krastā. Dalībnieki ir aicināti radīt unikālas tekstilmākslas miniatūras, iedvesmojoties no Daugavpils cietokšņa arhitektūras, tā atmosfēras un cietokšņa reljefa. Šāds simpozijs Daugavpilī notiks pirmo reizi.

Tekstilmākslas simpozijā “Fortress Walls” piedalīsies 9 mākslinieki – Raija Jokinen (Somija), Liudmila Vasileva (Krievija), Helen Sæther (Norvēģija), Ane Vik Eines (Norvēģija), Pēteris Sidars (Latvija), Kristīne Sīle (Latvija), Iveta Laure (Latvija), Andra Kurzemniece (Latvija), Jolanta Savvina (Latvija).

Tekstilmākslinieku izveidotos mākslas darbus no 14. novembra varēs apskatīt Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar tekstilmākslas simpozija dalībniekiem mākslinieku radošā darba prezentācijās 6. un 7. novembrī no plkst. 17.00 līdz 19.00.