Septembrī Marka Rotko mākslas centra kolekcija ir skatāma daudzviet Latvijā

 

Septembrī Latvijas iedzīvotāji varēs iepazīties ar mākslas darbiem no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vairākās izstādes Latvijā.

Sākot ar 2015. gada 11. septembri Lūznavas muižā ir apskatāmas divas Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstādes „Zelts” un “Pēteris Martinsons. Šķeltie kubi, masveidīgie…”. Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcija, kas tapusi iepriekšējo 2004.–2014. gadu Starptautisko simpoziju „Mark Rothko” ietvaros un mākslinieku dāvinājumu rezultātā, ir pilsētas un mākslas centra zelts. Ekspozīcijā ir iekļauta neliela daļa kolekcijas darbu, kuru autori ir: Fiona Stenberija (Lielbritānija), Jans Niksinskis (Polija), Nidī Agarvala (Indija), Rusudana Khizanišvili (Gruzija), Mohamed Ibrahim Elmasry (Ēģipte), Inka Sigel (Dānija/Vācija), Takahiro Nišida (Japāna), Viktorija Krupska (Baltkrievija) u.c.

 

Savukārt, Pētera Martinsona darbu izstādē “Šķeltie kubi, maisveidīgie…” varēs apskatīt daļu, no radošā darba kolekcijas, kuru mākslinieks uzdāvināja Marka Rotko mākslas centram. Pēteris Martinsons (1931 – 2013) ir pasaulē pazīstamākais Latvijas keramiķis. Vairāk nekā pusgadsimtu ilgās radošās darbības laikā viņa māksla un personība suģestējusi un iedvesmojusi dažādu paaudžu keramiķus gan Latvijā, gan ārvalstīs, viņa mākslas izcilību regulāri apliecinājuši panākumi starptautiskos konkursos, viņa personības starojuma laukā radoši uzlādējušies kolēģi darbnīcās un simpozijos, studenti, meistardarbnīcu dalībnieki un vienkārši ceļā satiktie.

 

Latgales mākslas un amatniecības centrā no 12. septembra līdz 10. oktobrim, sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru notiek Valdas Mežbārdes izstāde “Krasts”. Daugavpils mākslinieces glezniecības darbu izstāde “Krasts” šogad bija skatāma arī Marka Rotko mākslas centra 2 gadiem veltītā izstāžu sezonā. Izstādē varēs redzēt arī V.Mežbārdes darbus no mākslas centra kolekcijas.

   

Izstādē „Augustburga Daugavgrīvā – zaļais dimants”, kas apskatāma Daugavgrīvas cietoksnī, ir veltīta mūzikas un mākslas atbalstītājam Polijas karalim Augustam Stiprajam, kuram par godu 1700. gadā Daugavgrīva pārdēvēta par Augustburgu. Mākslinieku Armīna Ozoliņa, Tatjanas Krivenkovas, Baibas Sprances, Inetas Sipunovas, Ivetas Laures, Andreja Strokina, Elizabetes Atāls, Lienes Bonadares, Vilņa Putrāma, Oļega Tīlberga, Jevgēņija Šitova, Māra Subača un Bolderājas grupas darbu izstāde „Daugavgrīvas cietokšņa zvaigžņu karte” kazemātā starp bastioniem Dienvidpols un Greizie rati. Šajā izstādē skatītāji varēs skatīt arī Ivetas Laures darbu “Ideāls cietoksnis” no Marka Rotko mākslas centra kolekcijas.