Rotko muzejs aicina pieteikties jauniešus uz divu dienu radošo domu darbnīcu “Es būšu arhitekts!”

Ceturtdien, 27. jūnijā, plkst. 13.00 Rotko muzejs sadarbībā ar dizaineru Jāni Mercu aicina jauniešus, kurus interesē arhitekta profesijas izaicinājumi, uz sesto radošo domu darbnīcu ar praktisku darbošanos. Savukārt, piektdien, 28. jūnijā plkst. 10.00 darbnīcas dalībnieki dosies izzinošā ekskursijā uz arhitektu balvas ieguvušo Raiņa muzeju Tadenavā.

Rotko muzeja radošo domu darbnīcas “Es būšu arhitekts!” notiek ar mērķi atklāt un popularizēt arhitekta profesiju un sniegt jauniešiem iespēju līdzdarboties kopīgās vides veidošanā. Sestā un noslēdzošā radošā domu darbnīca „Es  gribu būt arhitekts!” 2023./2024. gada tikšanās Rotko muzejā paredzēta ar dizaineru un pedagogu Jāni Mercu. Strādājis SIA „MG Arhitekti”, šobrīd sadarbībā ar SIA Box Homes veic moduļmāju un būvizstrādājumu projektēšanu. Viņš sadarbojas ar arhitektiem kā projektētājs, vides dizainers un projektu maketētājs. Tāpat Jānis Mercs ir interjera dizaina izglītības programmas pedagogs MIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā.

Praktiskās darbnīcas laikā no kartona tiks veidoti atpūtas vides objektu maketi, kas paredzēti iekšpagalmam Daugavpils cietoksnī. Savukārt nākamajā dienā, darbnīcas dalībnieki dosies izzinošā ekskursijā uz Raiņa bērnības māju – muzeju „Tadenava”, kas pēc renovācijas ieguvis daudzas nozīmīgas balvas, tai skaitā Latvijas Arhitektūras gada balvu 2017.

Radošās domu darbnīcas organizatori darbnīcas dalībniekiem nodrošina visus darbam nepieciešamos materiālus, transportu ekskursijai un bezmaksas Tadenavas muzeja apmeklējumu gida pavadībā. Pasākuma ietvaros, pēc vajadzības, iepriekš vienojoties, dalībniekiem tiek nodrošinātas naktsmītnes Rotko muzeja rezidencēs un vakariņas.

Vietu skaits ierobežots, pieteikšanās rakstot mairita.folkmane@daugavpils.lv  vai zvanot 26564817.

 

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.