Rotko muzejā uzmirdzēs Muzeju nakts 2024

Sestdien, 18. maijā, no plkst. 19.00 līdz 23.00 akcijā “Muzeju nakts 2024” Rotko muzejs piedāvā skatīt laikmetīgās mākslas izstādes, ļauties jaunrades procesam un pieredzēt poļu keramiķu veidotu ugunīgu mākslas performanci.

Latvijas Muzeju nakts tēmu “Izzināt un iegūt, pētīt un saprast” Rotko muzejs pielāgojis savai radošajai programmai, piesakot lakonisku nosaukumu latīņu valodā “DOCENDO DISCIMUS” jeb “Mācot citus, mācāmies paši”. Skanīgā devīze uzsver, ka katra izstāžu sezona, katrs projekts un pasākums, līdzīgi Muzeju naktij, ir nerimstošs pieredzes un izziņas process, kur mācām, rādām, iepazīstinām un vienlaikus pilnveidojamies paši.

18. maija vakarā krēslas un noslēpumainības plīvurā Rotko muzejā spilgti uzmirdzēs reģiona un pasaules mākslinieku darbi. Muzeju nakts apmeklētāji varēs piedzīvot fotogrāfa, gleznotāja un Purvīša balvas nominanta Romāna Korovina konceptuālo izstādi “Nomirsim kopā”, ieklausīties lielgabalu klusumā Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādē, pārdomāt mākslas un dizaina ilgtspēju zviedru tekstilmākslinieču izstādē “Re Rag Rug” un iedvesmoties 12. Starptautiskā keramikas mākslas simpozija izstādē “Ceramic Laboratory”.

Tikai vienu dienu, Muzeju nakts norišu laikā, Rotko muzejā būs ekskluzīvi pieejama ukraiņu mākslinieka Vjačeslava Pasinoka izstāde “Cerība bērna acīm”. Tajā apskatāmos keramikas objektus mākslinieka vadībā darināja ukraiņu bērni, kas tvērās no bombardēšanas Harkivas metro stacijā. Izstāde jau ir paviesojusies Turcijā, Norvēģijā un Nīderlandē, vēstot par mākslinieka personīgajiem pārdzīvojumiem un daudzo Ukrainas bērnu karalaika pieredzēm. Līdzās izstādei arī Daugavpils Muzeju nakts mazākajiem apmeklētājiem būs vieta un iespēja radošām izpausmēm.

Tikmēr Rotko muzeja pagalmā Muzeju nakts viesi varēs digitāli piedzīvot Pētera Martinsona keramiku papildinātājā realitātē, izmantojot viedierīces – personīgo mobilo tālruni vai planšetdatoru.

Pasākums noslēgsies mākslas dārzā pie Martinsona mājas, kur poļu keramiķi Alīcija Bulavka-Fankidejska un Dmitrijs Bulavka-Fankidejskis performatīvi atklās vērienīgu uguns skulptūru.

Šogad Muzeju nakts programmā papildus Rotko muzejam būs atvērti arī Daugavpils cietokšņa 7. bastiona kazemāti ar Rotko muzeja vērtīgo laikmetīgās keramikas kolekciju.


Muzeju nakts aktivitātes Rotko muzejā pieejamas bez maksas.