Rotko muzejā filmas seanss un tikšanās ar režisori Dzintru Geku

Svētdien, 12. maijā, plkst. 16.30 Rotko muzejs demonstrēs režisores Dzintras Gekas jaunāko dokumentālo filmu “Juris Jurjāns. Septiņas dienas ar gleznošanu, runāšanu, klusēšanu”, kam sekos tikšanās ar filmas režisori un radošo komandu.

Dokumentālajā filmā režisore Dzintra Geka radījusi saistošu portretu par latviešu gleznotāju Juri Jurjānu (1944–2023). Filma atklāj viņa pasauli un iemieso vizuāli bagātīgu stāstu par brīvību mākslā, dzīves enerģiju, virtuozitāti un alkām gleznot līdz mūža galam.

Filma par Latvijas Mākslas akadēmijas emeritēto profesoru tapa, filmēšanas komandai, režisorei Dzintrai Gekai un operatoram Viktoram Grībermanim vairāk nekā divus gadus pavadot mākslinieku viņa ikdienas gaitās, uzklausot viņa atmiņas, pārdomas un atziņas par dzīvi un mākslu.

Dzintra Geka ir viena no Latvijā redzamākajām dokumentālā kino režisorēm, kuras filmas ir gaidītas un plaši izrādītas Latvijā un ārvalstīs. Viņas darbos ir daudz vēsturiski svarīgu un sabiedrībai aktuālu tēmu, kas tiek atainotas kompleksi un iejūtīgi, izmantojot autentiskus stāstus un personīgās pieredzes. Dzintra stāsta: “Interese un jēga veidot dokumentālo portretfilmu par mākslinieku Juri Jurjānu bija viņa neparastās personības un harismas dēļ. Viņa pašpietiekamība, mākslinieka egoisms, aizrautība, bērnišķā ziņkārība par pasauli. Filma ir gan ceļojums caur mākslinieka dzīvi, gan padziļināta refleksija par vecuma gaitā radītajām pārmaiņām un to ietekmi uz māksliniecisko darbību. Citiem vārdiem – filma būs dzīves apliecinājums un iedvesma skatītājiem nepadoties, visiem spēkiem dzīvot pilnvērtīgi, ar prieku neatkarīgi no ierobežojumiem, ko dzīve uzliek.”

Filmas komandu veido režisore un scenārija autore Dzintra Geka, operators Viktors Grībermans, montāžas režisore Sandra Alksne, skaņu režisors Artis Lūsis, komponists Arturs Maskats, mūzikas ieraksta producents un diriģents Sigvards Kļava, producentes Dzintra Geka un Marta Romanova-Jēkabsone. Filma veidota, sadarbojoties filmu studijām “GESTA FILMS” un “SIBĪRIJAS BĒRNI”. Filmas veidošanu finansiāli atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds. Izplatītāji – “Baltic Content Media” un “Kino punkts”.

IEEJA BEZ MAKSAS


Filmas treileris: www.youtu.be/0Rhph1Cbj_A

Filma tiek demonstrēta latviešu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+