Rotko centru Daugavpilī atklās ar augsta līmeņa kultūras diskusiju

Atklājot Daugavpils Marka Rotko mākslas centru (DMRMC), abi mākslinieka bērni Kristofers Rotko (Christopher Rothko) un  Keita Rotko Praizela (Kate Rothko Prizel), kā arī spilgtas personības no Latvijas piedalīsies centra un Eiropas Komisijas pārstāvniecības rīkotajā diskusijā „Latvija – viena no zvaigznēm. Rotko atgriešanās: iespējas un izaicinājumi”.

Diskusijā tiks runāts gan par Marka Rotko personību, gan Latgales pienesumu no Latvijas nākušo pasaules izcilību kontekstā, gan Rotko radošo mantojumu  privātajās un muzeju kolekcijās pasaulē. Dalībnieki dalīsies domās par Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izveidi, nozīmi, starptautisko dimensiju un potenciālo attīstību. Diskusijā piedalīsies mākslas vēsturnieki Eduards Kļaviņš un Ojārs Spārītis, viena no Marka Rotko mākslas centra projekta idejas autorēm Farida Zaletilo. Diskusiju vadīs laikraksta „Diena” mūzikas kritiķis un kultūras nodaļas redaktors Jegors Jerohomovičs.

Diskusiju tiešraidē varēs redzēt www.delfi.lv, www.esmaja.lv, www.rotkocentrs.lv un www.rothkocenter.com

Rotko mākslas centru atklās 24.aprīlī, bet no 25.aprīļa centrs vērs durvis visiem interesentiem. Apmeklētāji būs aicināti apskatīt Markam Rotko veltīto ekspozīciju – tajā skaitā sešu gleznu oriģinālus, ko atvēlējuši viņa bērni, kā arī citas ekspozīcijas Pītera Grifina (Peter Griffin) (Lielbritānija) grafikas, Solomona Geršova (Krievija) gleznas, Pētera Martinsona (Latvija)  keramikas darbus un Latgales mākslinieku veikumu. Līdzās tam būs pieejami visi centrā paredzētie pakalpojumi – konferenču sektors, rezidenču programmas, kafejnīca „Arsenāls” u.c.

Mediju ievērībai: diskusija Daugavpilī un līdz ar to tiešraide sāksies 24.aprīlī plkst.14.30. Lai tajā piedalītos klātienē, lūdzu, sazinieties ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības preses nodaļu, jo telpu ietilpības dēļ vietu skaits ir ierobežots. EKP arī piedāvā vietu transportā uz Daugavpili, uz ko jāpiesakās līdz 18.aprīlim.

  

Preses un informācijas nodaļa

Tālr: +371 67085414

Mob.: +371 28666023

Sanita.Jemberga@ec.europa.eu , Kaspars.Kreics@ec.europa.eu

http://www.ec.europa.eu/latvija

http://twitter.com/EiropasKomisija