Rotko centrs – “Kultūrvieta 2021”

19. februārī tika pasniegtas Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā – “Kilograms kultūras 2021”. Apbalvojumus saņēma aizvadītā gada izcilākie kultūras pasākumi deviņās nominācijās, tostarp par gada “Kultūrvietu” atzīts Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs.


Kultūru mēs varam baudīt visdažādākajās vietās – muzejos, izstāžu zālēs, teātros, kafejnīcās un arī tiešsaistē, tādēļ nominācijā “Kultūrvieta” tika pieteiktas ne tikai vietas, bet arī vietnes. Šogad tika izvirzīts rekordliels pretendentu skaits – 36 ārkārtīgi atšķirīgas vietas un vietnes, kuras Latvijas sabiedrība atzina par nozīmīgākajiem iedvesmas avotiem 2021. gadā.

“Kilograms kultūras” ir atceļojis uz Daugavpili, par ko esam ārkārtīgi priecīgi un gandarīti. Tas ir augsts sabiedrības novērtējums Rotko centra veidotajiem pasākumiem laikā, kad muzeju durvis bija slēgtas; tā ir atzinība izstāžu projektiem, kurus gada laikā esam veidojuši gan savās telpās, gan ārpus tām; un tas ir arī kvalitātes standarts, kam sekot 2022. gadā. “Paldies kolēģiem, paldies Daugavpilij, paldies visiem kultūrvietu baudītājiem. Kultūrvietas ir tās, kas liek mums domāt, pieķerties un sākt darīt,” saka Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītājs Māris Čačka.

Šī atzinība ir vēl viens solis Daugavpils ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 statusa iegūšanu.