Rotko centrs ieguvis vērtīgu Pētera Martinsona kolekcijas papildinājumu

Rotko centrs savas pirmās dzimšanas dienas priekšvakarā saņēma dāvinājumu no Pētera Martinsona ģimenes – 107 mākslas darbus un materiālus no keramiķa personīgā arhīva (fotogrāfijas, iespieddarbi, dokumenti, rokraksti un lietiskie priekšmeti) –, kas papildinās P. Martinsona memoriālo kolekciju. Pateicamies mākslinieka ģimenei un īpaši Indulim Leinertam par vērtīgo dāvinājumu!

Dāvinājums veido P. Martinsona autordarbu izlasi no 1963. līdz 2012. gadam. Dažādu keramikas materiālu traukus papildina skanošie svilpaunieki, trauslās  porcelāna stacijas un pigmentētie cilindri, krāšņi apgleznotās vāzes, sienas dekori, monumentālas kompozīcijas („Labirints”, „Arī dvīņi”) u.c. Simboliska nozīme ir lietām, kas bija neatņemama viņa radošās ikdienas sastāvdaļa, kā arī liecinājums par viņa interesēm un pasaules redzējumu. Interesants dāvinājums ir vairāk nekā 40 gadu vecs slēpju pāris ar P. Martinsona iniciāļiem un alpīnistu ledus lauznis.

Jāpiemin, ka pirms gada P. Martinsons Rotko centram dāvināja apjomīgu keramikas un grafikas zīmējumu kolekciju, kas joprojām tiek eksponēta mākslas centrā. Kopā ar pašreizējo mākslinieka ģimenes dāvinājumu kolekcija veidos topošās Pētera Martinsona mājas saturisko piepildījumu.