Rotko centrā Zviedru dienu ietvaros izstādes atklāšana un filmu demonstrācija

Zviedrijas vēstniecība Latvijā, par godu Zviedrijas Nacionālajai dienai, organizē Zviedru dienas Daugavpilī, kuru ietvaros 6. jūnijā plkst. 16.00 kopā ar Zviedrijas vēstnieci Latvijā Anniku Jaganderu (V.E. Annika Jagander) Rotko centrā atklās Zviedru fotogrāfa Dāvida Holmerta (David Holmert) fotogrāfiju izstādi „Pāri Baltijas jūrai: 1944 – 1945” un 8. jūnijā Daugavpils cietoksnī plkst. 22.00 demonstrēs divas Zviedru režisoru veidotas filmas.

No Zviedrijas atvestajā fotogrāfiju izstādē skatāma fotogrāfa Dāvida Holmerta foto hronika par bēgļiem no Latvijas, kuri piedzīvodami kara šausmas savā zemē, izmisuma dzīti kāpa vienkāršās, primitīvās zvejnieku laivās un devās tumšajos Baltijas jūras ūdeņos, lai nonāktu Gotlandē (Zviedrija). Diemžēl ne visi nonāca šajā salā, jo ceļā viņus iznīcināja gan vācu, gan krievu izliktās mīnas, šāvienus raidīja abu armiju karakuģi, dzīvības paņēma arī jūra. Fotogrāfiju izstāde ir vienreizēja dokumentācija ne tikai par latviešu izmisīgajiem centieniem tikt brīvībā, bet arī par zviedru iedzīvotāju iesaistīšanos bēgļu sagaidīšanā un aprūpē.

Savukārt 8. jūnijā Zviedru filmu nakts, ar divām zviedru režisoru veidotām filmām, papildinās Rotko centra organizēto Mākslas nakts programmu. Latvijas laikmetīgās keramikas centrā, Hospitāļa ielā 8 plkst. 22.00 tiks demonstrēta režisores Pernillas August mākslas filma „Nopietnā spēle”, kas stāsta par izvēlēm, kuras mūsu priekšā noliek vai nenoliek dzīve. Par izvēlēm, ko veicam un to sekām. Tās pašas dienas vakarā, Rotko centra konferenču zālē plkst. 22.00 tiks demonstrēta pasaulslavenā režisora Ingmara Bergmana filma ”Rudens sonāte”, kurā galveno lomu spēlē Ingrīda Bergmane, zviedru izcelsmes aktrise, kas kļuva par vienu no Holivudas lielākajām zvaigznēm. Režisora un aktieru trupas kopdarbs atklāj dziļi personīgo drāmu par mātes un meitas attiecībām.

Izstāde Rotko centrā skatāma līdz 24. jūnijam. Ieeja visos pasakumos bezmaksas.