Rotko centrā triju Baltijas valstu mākslas augstskolu rektoru darbu izstāde

Pirmā Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētku „GAUDEAMUS”  festivāla diena, 27. jūnijs sāksies ar īpašu un simbolisku mākslas pasākumu – Marka Rotko mākslas centrā 16:00 notiks triju Baltijas valstu mākslas augstskolu rektoru darbu izstādes „PAMATKRĀSAS”  atklāšana.

„PAMATKRĀSAS” ir Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas, Lietuvas – mākslas akadēmiju rektoru darbu izstāde, kas tiek rīkota 17. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētku „GAUDEAMUS” ietvaros. Līdzīgi kā Baltijas valstu mākslas akadēmijas ir allaž pildījušas mākslas akumulatīvās un ģeneratīvās funkcijas, to rektori vienmēr bijuši spēcīgas mākslas pasaules lokomotīves, kuras ne vien izcēlās ar labām organizatoru spējām, bet arī harizmas pilnu talantu mākslas jomā.

Izstādē aplūkojami triju rektoru – Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Alekseja Naumova, Igaunijas Mākslas akadēmijas rektores Signes Kivi un Viļņas Mākslas akadēmijas rektora Audra Klima – darbi, tā  līdzīgi kā triju pamatkrāsu sinerģija spēj rādīt pilnīgu Baltijas laikmetīgās mākslas ainu.

Izstādē būs pārstāvēti trīs atšķirīgi mākslas mediji – glezniecība, tekstils un grafika un tā būs  skatāma  līdz 9. augustam.