Rotko centrā top ievērojama laikmetīgās keramikas kolekcija

Izjūtot piederību dzimtajai pilsētai, keramiķe un māksliniece Izabella Krolle dāvināja Daugavpils Marka Rotko mākslas centram 37 savus autordarbus: krāšņi apgleznotas lielformāta šamota figūras, monumentālus darinājumus mozaīkas tehnikā un vienu gleznojumu uz koka. Mākslas darbi, kas tapuši laika posmā no 1972. līdz 2013. gadam, atspoguļo keramiķes meklētāja garu un eksperimentus ar mākslinieciskās izpausmes formām. Dāvinātie mākslas darbi pārsteidz ar fantāzijas bagātību un izpildījuma precizitāti.

Izabella Krolle dzimusi 1938. gada 22. maijā Daugavpilī. Četrdesmitajos gados tēvs tika represēts, un māte ar abām meitām 1946. gadā pārcēlās uz dzīvi Rīgā, kur Izabella absolvēja Rīgas 49. pamatskolu, vēlāk Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu (1957) un turpināja studijas Latvijas Valsts mākslas akadēmijas Lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļā (1957 – 1963). Izstādēs māksliniece piedalās kopš 1958. gada. Viņas darbi tika eksponēti daudzās kolektīvajās izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Kopš 1970. gada Izabella Krolle strādā Mākslas fonda eksperimentālās keramikas darbnīcās Ķīpsalā un ir kļuvusi par vienu no Ķīpsalas keramikas skolas dibinātājām un tās gara uzturētājām. Izabellai Krollei vienmēr ir bijusi tuva glezniecība un grafika, tomēr noteicošā loma viņas daiļradē ir keramikai.

 No 2014. gada 8. marta līdz 8. aprīlim DMRMC INTRO zālē būs apskatāma Izabellas Krolles dāvināto darbu izstāde “VELTĪJUMS. LAIKA TRANSFORMĀCIJAS”.