Rotko centrā tiks atzīmēta Pēterdiena

29. jūnijā, “Pēterdienā”, jau tradicionāli Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks godināta izcilā Daugavpilī dzimušā keramiķa Pētera Martinsona (1931–2013) piemiņa un mākslinieciskais veikums. Šī tradīcija tika iedibināta 2013. gadā, ik gadu piedāvājot mākslas centra apmeklētājiem un keramiķa talanta cienītājiem dažādas aktivitātes un viņa radīto darbu izstādes.
Šogad, Pēterdienas ietvaros, visas dienas garumā Rotko centrā varēs bez maksas iepazīties ar Pētera Martinsona kolekciju un arhīvu, kas atrodas mākslas centra krātuvē. Šī kolekcija ir tapusi, pateicoties P. Martinsona, viņa ģimenes locekļu un draugu dāsnajiem ziedojumiem. Šobrīd Rotko centra kolekcijā ir 473 P. Martinsona radīti keramikas darbi, 44 tušas zīmējumi un privātais arhīvs – vairāk nekā 2500 vienības (skices, piezīmes, video un foto materiāli, grāmatas, atzinības un personīgās lietas). Perspektīvā šī kolekcija tiks pastāvīgi piedāvāta apskatei topošajā Pētera Martinsona mājā, kas atradīsies bijušā Daugavpils cietokšņa pulvera noliktavas ēkā.

Pēteris Martinsons ir viens no pasaulē pazīstamākajiem Latvijas keramiķiem. Vairāk nekā pusgadsimtu ilgās radošās darbības laikā viņa māksla un personība ir iedvesmojusi dažādu paaudžu keramiķus gan Latvijā, gan ārvalstīs, un viņa mākslas izcilību regulāri apliecinājuši panākumi dažādos starptautiskos konkursos.

Par godu slavenajam keramiķim un novadniekam, jau otro reizi II Latvijas starptautiskās keramikas biennāles laikā tiks pasniegta starptautiskā keramikas konkursa balva-„Martinsona balva”, savukārt konkursa izstāde „Martinsona balva” no 6. jūlija būs skatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Izstādē varēs iepazīties ar labākajiem konkursam iesūtītajiem darbiem no 29 pasaules valstīm.

29. jūnijā iepazīties ar Pētera Martinsona arhīvu varēs no plkst. 11.00 līdz 17.00.