Rotko centrā tiek sagatavots Izabellas Krolles dzīvesstāsta izdevums

Rotko centra iniciētā pētnieciskā projekta “Latgalē dzimušu mākslinieku dzīvesstāsti” sērijā top piektais izdevums, kas ir izcilās Daugavpilī dzimušās mākslinieces, keramiķes Izabellas Krolles dzīvesstāsta publikācija.  Izabella Krolle ir viena no Latvijas laikmetīgās keramikas pamatlicējām, spilgta Ķīpsalas keramikas grupas pārstāve un neskaitāmu izstāžu dalībniece. Mākslinieciskajā jaunradē māksliniece izmanto dažādus keramikas materiālus, veidojot savu unikālo radošo rokrakstu, kur keramikas kompozīcijas un objektus papildina gleznojumi, radot spilgtus un pārsteidzošus radošās fantāzijas tēlus.

Pētnieciskais projekts tiek īstenots ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas meži finansiālu atbalstu.

Izdevums sēriju “Latgalē dzimušu mākslinieku dzīvesstāsti” īsteno Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar kultūrvēsturiskā mantojuma izpētes un saglabāšanas biedrību “DIVRUNA”. Dzīvesstāstu izdevumu projekts tika uzsākts 2013. gadā ar mērķi liecināt par reģionā dzimušu izcilu mākslinieku dzīvi un radošo mantojumu, iekļaujot ne tikai vēsturiskās reālijas, bet arī mākslinieku individuālo redzējumu un vēsturisko procesu skaidrojumu. Līdz šim publicēts Pētera Martinsona dzīvesstāsts un Silvas Linartes dzīvesstāsts latviešu un angļu valodā.


Attēlā: Izabella Krolle. VĒJU PATVĒRUMS (1997). Šamots, porcelāns, pigments, redukcija. H 70 cm