Rotko centrā strādā cilvēki, ar kuriem lepojas visi daugavpilieši

Latvijas Republikas Proklamēšanas gadadienas priekšvakarā, 17. novembrī Daugavpils teātrī tika godināti tie daugavpilieši, par kuru veikumu un padarīto darbu lepojas visa pilsēta. Goda raksts tiks piešķirts arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra mākslas vēsturniekam Valentīnam Petjko.

Valentīna Petjko darbs un mērķtiecība, realizējot ikvienu projektu, iedvesmo kolēģus Daugavpilī, domubiedrus visā Latvijā un arī pasaulē. Valentīns pats būdams izcils keramiķis, pašu keramikas radīšanas procesu ir atstājis otrajā plānā, priekšplānā izvirzot keramikas, kā nozares virzību un attīstību ne tikai reģionā, bet arī starptautiskā mērogā.

2016. gadā tika kūrēts pasaules līmeņa notikums Daugavpilī – 1. Starptautiskā Latvijas keramikas biennāle „Martinsona balva”, pulcinot dalībai 33 pasaules valstu, 126 keramiķus, no kuriem liela daļa piedalījās arī ar savu klātbūtni notikumos kā Daugavpilī tā citviet Latvijā. Savukārt Starptautisko keramikas mākslas simpoziju Valentīns organizē jau kopš 2013. gada.

Valentīna Petjko veiktais darbs ir izcils paraugs tam, kā cilvēkam realizēt sapni un ļaut viņa sapni paņemt kā savējo simtiem pasaules keramiķiem un tūkstošiem keramikas mīļotājiem, kas to bauda klātienē simpoziju vai izstāžu projektos.

Taču Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs lepojas un sveic ne tikai Valentīnu Petjko, bet arī kolēģi – mācību projektu vadītāju Baibu Priedīti, kuru Jaunās izstāžu sezonas atklāšanas svinīgajā pasākumā 17. novembrī, Latvijas Mākslinieku savienības prezidents Igors Dobičins sveica kā jauno Latvijas Mākslas savienības biedru.