ROTKO CENTRA PAGALMĀ ROTKO 111 DZIMŠANAS DIENAI VELTĪTA PERFORMANCE ROTKO IEDVESMO

Trešdien, 24. septembrī, plkst. 20:00 Daugavpils Marka Rotko centra pagalmā notiks performance „Rotko iedvesmo”, kas veltīta Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” ietvaros notiekošajām izcilā mākslinieka Marka Rotko 111. dzimšanas dienas svinībām.

„Rotko iedvesmo” ir stāsts par Rotko mākslu un arī par ikvienu no mums. Cilvēks meklē un atrod sajūtas, iegūst iedvesmu un iedvesmo citus. Stāstam ir trīs posmi. No meklējumiem tumsā un tukšumā tiek atrasta krāsa un ekspresija, kuru galvenais elements ir cilvēks. Un  Marka Rotko darbu ietekmē skatītājā rodas emocijas. Tās pārtop iedvesmā, kas dod iespēju Rotko darbos ieraudzīt spēcīgo dabas un laikmeta klātbūtni. Tas būs spilgts krāsu un skaņu piedzīvojums, kurā ikviens varēs interaktīvi un radoši izpausties. Projekta producente ir Madara Māra Irbe, video autori – Edgars Rožkalns, Aksels Bruks un Luīze Sprūde,  vizuālo efektu autors – Mārtiņš Upītis, mūzikas autors –  Atis Arilkevičs,  dejotāji – Gabija Bīriņa, Rolands Andersons, Madara Bļasāne un Māra Bļasāne.

24. septembrī uz pasākumiem Daugavpilī „Rotko vilcienā” no Rīgas uz Daugavpili dodas viesi no visas Latvijas.

Marka Rotko mākslas iedvesmotie autori dzīvo vai visos kontinentos. Džona Tegarta, Kristinas Pjū, Kelija Odvaijera, Viljama A.Siglera, Džūditas Hillas, Krisa Kulsmā, Manuela Knēpkensa, Sergeja Pičūgina u.c. autoru dzeja saplūsmē ar tikpat pasaulīgu mūziku, skaņu un video iedvesmos klātesošos trīs stundu garā ceļojumā no Rīgas un Daugavpili dīzeļvilciena vagonā jeb Marka Rotko mākslas iespaida radītā „Klusuma laboratorijā”. „Rotko vilciena” dzejas balsis būs Tālivaldis Lasmanis, Mārtiņš Meiers, Lūkass Rozītis, Helēna Kalve, Jans Villems van den Boss un  Leonīds Lencs, atdzejotājs –  Pēteris Dragūns, režisore – Leonarda Ķestere,  video mākslinieks – Māris Kalve,  oriģinālmūzika un montāža – Uģis Vītiņš.

Uz performanci „Rotko iedvesmo” gaidīts ikviens Daugavpils viesis un iedzīvotājs. Skaņu un gaismas saspēle Rotko centra pagalmā ilgs līdz pusnaktij un ir veidota cikliski. To varēs izbaudīt, ierodoties jebkurā laikā no plkst.20.00 līdz pusnaktij. Ieteikums ģērbties atbilstoši laika apstākļiem.