Rotko centra kolekcijas izstāde Daugavpils novada kultūras centrā

NO 2019. GADA 2. DECEMBRA DAUGAVPILS NOVADA KULTŪRAS CENTRĀ “VĀRPA” SKATĀMA LINDAS ZĪVERES IZSTĀDE “KLUSUMĀ” NO ROTKO CENTRA KOLEKCIJAS.

Klusums, sevis un patiesības meklēšana ir gleznotājas Lindas Zīveres dzīves neatņemamas komponentes. Patiesību un sevi māksliniece atrod glezniecībā, klusums ir tā vide, kas ir mainīga un ne vienmēr atkarīga no paša cilvēka, tomēr Linda to uzmeklē un izbauda.

Klusumu un sava veida klusumā būšanas salu Linda sastapa Marka Rotko mākslas centrā 2017. gada pavasarī, divu mēnešu garumā gatavojoties un radot astoņus jaunos darbus personālizstādei, kas vēlāk tika uzdāvināti Rotko centra mākslas kolekcijai.

Lindai savos meklējumos ir svarīga krāsa un laukumu attiecības, kuru izteiksmē apdzied dzīves skaistumu, tas izskaidrojums ar skaistā un labā izpratni un milzīgu vēlēšanos šo labo nodot skatītājiem. Darbi pēc savas struktūras ir minimālisma tradīcijās radītas lakoniskas, krāsu laukumos izvērstas kompozīcijas. Kā saka pati māksliniece, – darbi ir kā mīlas dzeja krāsās.

Linda Zīvere nāk no Rīgas, bet kopš 2001. gada dzīvo un strādā kā gleznotāja Kopenhāgenā, Dānijā. Savu profesionālo Mākslinieka izglītību un Maģistra grādu ieguvusi Latvijas Valsts Mākslas Akadēmijā 1996. gadā. Aktīvi piedalās izstādēs gan Dānijā, gan Latvijā. Kā nozīmīgāko izstādi Kopenhāgenā min žūrēto ik rudens izstādi KE12 (2012.), kurā no 2599 darbiem tika atlasīti 116, starp kuriem 2 bija Lindas Zīveres lielformāta gleznas.

Izstāde skatāma līdz 2020. gada 31. janvārim.