Rotko centrā keramiķim P. Martinsonam veltīta tematiskā tikšanās „Attiecību māksla”

Otrdien, 28. janvārī plkst.15.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina māksliniekus un mākslas pielūdzējus uz tikšanos un kopīgām sarunām ar simbolisku nosaukumu „Attiecību māksla”, kas veltīta keramiķim un novadniekam Pēterim Martinsonam. Izvēlētā diena un uzrunātie cilvēki nav nejauši. Ķeramiķa dzimšanas dienā atmiņās par kopīgi piedzīvoto, pārdomās par viņa personību un daiļradi, kā arī skatījumā par turmāko P. Martinsona vārda iemūžināšanu dalīsies ilggadējs keramiķa draugs un domubiedrs, arhitekts un mākslinieks Ivars Bumbieris un viena no viņa profesionālās darbības mūzām – mākslas zinātniece Ruta Čaupova.

Pēteris Martinsons ir teicis, ka keramiķim, pirmkārt, ir jāsadraudzējas ar materiālu, jo tas ir dzīvs, ir jānodibina labas attiecības ar to un tikai tad var iet tālāk. P. Martinsona cilvēciskā un mākslinieciskā daudzpusīguma apliecinājums ir radošā un profesionālā sadarbība ar dažādu jomu un interešu pārstāvjiem, bet vēl izteiktāk – attiecības ar dažādiem keramikas materiāliem (māls, akmensmasa, porcelāns, šamots), kuru rezultātā tapa daudzveidīgi, bet vienlaikus tik personīgi un meistarīgi  mākslas darbi.

 

Rast saikni ar keramiķi P. Martinsonu caur viņa radītajiem darbiem un veidot savu individuālo attieksmi pret keramiku kā mākslas mēdiju iespējams apmeklētājot retrospektīvo ekspozīciju „Pēteris Martinsons. Keramika. 1963 – 2013.”. Ekspozīcija skatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā no 2014. gada 21. janvāra.