Rīgas Centrālajā bibliotēkā skatāma glezniecības simpozija “Silva Linarte 2021” darbu izstāde

“Godinot izcilās Latgales un Daugavpils mākslinieces un ilggadējās mākslas pedagoģes Silvas Linartes (1939–2018) piemiņu un radošo veikumu, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā no 2021. gada 20. augusta līdz 3. septembrim norisinājās jau trešais māksliniecei veltītais starptautiskais glezniecības simpozijs, pulcējot piecus gleznotājus no Latvijas, Lietuvas, Vācijas un Polijas divu nedēļu laikā pievērsties radošajam procesam, savstarpējam dialogam un mākslas darbu jaunradei.

Simpozijā māksliniekiem bija iespēja dalīties savās radošajās idejās un iepriekš gūtajā pieredzē, izjust Daugavpils cietokšņa un Latgales īpašo atmosfēru, apmeklēt Silvas Linartes dzimtās mājas un tikties ar viņas ģimeni, iepazīstot mākslinieces personību un viņas rokrakstu mākslā.

Glezniecības simpozijā “Silva Linarte” piedalījās Elga Grīnvalde (Latvija), Zigurds Poļikovs (Latvija), Eimutis Markūns (Eimutis Markūnas) (Lietuva), Petra Heitketere (Petra Heitkötter) (Vācija) un Anna Špringere (Anna Szprynger) (Polija). Izstādē skatāmie glezniecības darbi parāda Latvijas un ārvalstu mākslinieku glezniecisko rokrakstu daudzveidību un individualitāti, dažādu ideju interpretāciju un krāsu izjūtu, kā arī glezniecības plašās iespējas un atspoguļo katra mākslinieka sajūtas un pārdomas.

3. starptautiskais glezniecības simpozijs “Silva Linarte” tika rīkots Latgales kultūras programmas ietvaros ar Daugavpils pilsētas domes, Valsts kultūrkapitāla fonda, a/s “Latvijas valsts meži” un biedrības “Latgales reģiona attīstības aģentūra” atbalstu.

Izstāde Rīgas Centrālajā bibliotēkā skatāma no 5. janvāra līdz 14. februārim.”

Tatjana Černova


Attēlā: Eimutis Markūns. Rudens. 2021. Audekls, akrils, grafīts, 70 x 100 cm