Projekts ČETRAS IZSTĀDES izvirzīts Kilograms kultūras balvai

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra projekts “Četras izstādes” ir izvirzīts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio kopīgi veidotās balvas “Kilograms kultūras” 2015. gada pirmā ceturkšņa balsojumam nominācijā “Gada Notikums”.

Projektu ČETRAS IZSTĀDES veido četras atsevišķas personālizstādes – Vijas Zariņas “Portreti”, Kaspara Zariņa “Simptomi”, Paulas Zariņas “Apziņas” un Martas Zariņas-Ģelzes (1987-2014) “Asaru kolekcija” , katra ar savu, autora izvirzītu radošo uzdevumu un stāstu. ČETRĀS IZSTĀDĒS daudz kas apzīmējams ar vārdu “pirmoreiz” – Vija Zariņa pirmo reizi gleznojusi lielizmēra portretu sēriju ar konceptuālu pamatojumu, Kaspars Zariņš pirmo reizi ir atteicies no audekla un eļļas, radot darbus jaunā tehnikā – uz saplākšņa ar leņķa slīpmašīnu – un jaunā abstraktā stilā. Paulas Zariņas jaunās gleznas turpina viņas interesi par ainavu, bet pirmoreiz radošo uzdevumu centrā ir “tīra” ainavas metafizika. Šo projektu iekrāso arī neizsakāmas skumjas – Martas Zariņas-Ģelzes instalāciju “Asaru kolekcija” skatītājs redz konceptuāla izklāsta veidā. Martas Zariņas-Ģelzes projekts visciešāk ir saistīts ar Marka Rotko mākslu, precīzāk – ar faktu, ka cilvēki pie Rotko gleznām raud. Projekts “Četras izstādes” bija apskatāms Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā no 2015. gada 13. februāra līdz 12. aprīlim. Izstādes kuratore Inga Šteimane.

Kopā “Kilograms kultūras” 2015. gada Pavasara balsojumam izvirzīti 17 nominanti 7 kategorijās: “Teātris”, Mūzika”, “Kino”, “Vizuālā māksla”, “Literatūra”, “Gada notikums” un “Gada pārsteigums” – skatītāji var nobalsot Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv  līdz 27. aprīlim. Savukārt balsojuma uzvarētāji piedalīsies balvas „Kilograms kultūras 2015” gada balsojumā.