Pētera Martinsona mākslas darbs atgriežas dzimtajā pilsētā

Pasaulē pazīstamākā Latvijas keramiķa Pētera Martinsona darbs “Tilts no nekurienes” atceļojis no Lietuvas un līdz pat 4. septembrim priecēs Daugavpils Marka Rotko mākslas centra apmeklētājus.

Pašās jūnija beigās Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbojoties ar Paņevežas mākslas galeriju Lietuvā, apmainījās ar krājumā esošiem deviņdesmitajos gados Lietuvas mākslas simpozijos tapušiem Pētera Martinsona darbiem.

 Šodien, 1. jūlijā, dienā, kad Lietuvas pilsētā Paņevežā sākas keramikas mākslas simpozijs, Paņevežas mākslas galerijā ir skatāms no Latvijas aizceļojušais Pētera Martinsona darbs “Tilts no nekurienes uz nekurieni”, savukārt mākslinieka darbs ar līdzīgu nosaukumu “Tilts no nekurienes”, kas atceļojis no Lietuvas, būs apskatāms Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā līdz pat šī gada 4. septembrim.

Pēteris Martinsons (1931 – 2013) ar savu daudzšķaitnaino personību un radošajām izpausmēm arvien spēja pārsteigt savus skatītājus, tomēr lai cik arī daudz mākslinieks darba dēļ ceļoja, viņš vienmēr atgriezās savā zemē, kas, viņaprāt allaž ir bijusi visskaistākā.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, kas ar mākslinieka dāvināto darbu vērtīgo kolekciju ir kā vēstniecība, kas pārstāv mākslinieku, turpina pieminēt un popularizēt Pētera Martinsona ieguldījumu Latvijas lietišķajā mākslā, tāpēc bijis svarīgi kaut uz neilgu laiku eksponēt izcilā keramiķa darbu, kas ikdienā atrodas ārpus Latvijas robežām.

Pētera Martinsona darbi ar līdzīgajiem un ļoti zīmīgajiem nosakumiem “Tilti no nekurienes…” turpina vest skatītājus un interesentus tuvāk I Starptautiskās Biennāles pasākumu norisei.

I Starptautiskās Biennāles pasākuma programma:

            https://rothkomuseum.com/aktualitates/biennale