Pētera Martinsona kolekcijas papildināšana

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, pateicoties dāvinātājiem, pēdējā mēneša laikā savā īpašumā saņēma vērtīgus eksponātus, kas papildina izcilā keramiķa Pētera Martinsona darbu kolekciju.

Plānojot nākotnē, Daugavpils cietoksnī atklāt Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā keramiķa Pētera Martinsona māju, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ar pateicību saņem dāvinājumus, kas papildina Rotko centra īpašumā esošo mākslinieka memoriālo kolekciju.

Viens no pēdējiem devumiem keramikas kolekcijai ir Pētera Martinsona 20. gs. 60. gados radītie māla trauki no Ulda Jēkabsona privātkolekcijas, kā arī Alda Kļaviņa dāvinājums – dārza skulptūra „Skūpsts” un 20. gs. 60. gados tapušie velni.

Nozīmīgs kolekcijas papildinājums ir arī nesen saņemtais dāvinājums – Pētera Martinsona skulptūra no ungāru mākslinieka Šandora Kečkemeti (Sándor Kecskeméti).  P. Martinsona portrets Kečkemetas keramikas studijā svinīgi tika atklāts jau 2014. gada 19. jūnijā, bet šajā rudenī vēlreiz atliets bronzā un dāvināts Daugavpils Marka Rotko mākslas centram.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra galvenā krājuma glabātāja Zane Melāne aicina atsaukties ikvienu, kas vēlas atbalstīt topošās Pētera Martinsona mājas ekspozīcijas izveidi un vēlas dalīties atmiņās vai vēsturiskajās liecībās: dokumentos, fotogrāfijās, sarakstē, mākslas darbos un citās ar mākslinieku saistītās lietās, to var darīt, rakstot uz e-pastu: zane.melane@daugavpils.lv, vai zvanot pa tālr.:  65430248.