PĒTERA MARTINSONA DZIMŠANAS DIENAI VELTĪTA EKSPRESIZSTĀDE „SPĒKS”

Trīs dienas no 26. līdz 28. janvārim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāma Pētera Martinsona dzimšanas dienai veltīta izstāde „Spēks”.

Jau tradicionāli, cildinot pasaulslavenā latviešu keramiķa Pētera Martinsona veikumu un atzīmējot viņa dzimšanas dienu 28. janvārī, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina apmeklēt mākslinieka radīto keramikas darbu ekspresizstādi „Pēteris Martinsons. Spēks”. Izstādi veido mākslas centra kolekcijā esošās astoņas šamota lauvas, kas radītas no 1990.–2011.  gadam.

Lauva jau izsenis ir drosmes un spēka simbols, kas Pētera Martinsona radītajos darbos iemiesojis dzīvības un radošā spēka apvienojumu. Mitoloģiskā nozīmē lauva savieno divas pasaules, kas raksturo mākslinieka pašreizējo eksistenci. Būdams aizsaulē, uz zemes viņš dzīvo savos radītajos darbos, kas joprojām iemieso viņa roku pieskārienus, fizisko un garīgo spēku, radošo fantāziju un sirds siltumu.

Latvijas valsts simtgades gadā Rotko centrs īpaši aktualizēs Pētera Martinsona devumu. Latvijas Laikmetīgas keramikas centra un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra sadarbībā tiks organizēta nu jau otrā Starptautiskā keramikas konkursa izstāde MARTINSONA BALVA, kas notiks II Latvijas Starptautiskās keramikas biennāles programmas ietvaros.

2018. gadā tiks uzsākta arī Pētera Martinsona mājas izveide. Martinsona māja kļūs par mākslinieka un viņa ģimenes, kā arī privātpersonu dāvināto mākslas darbu kolekcijas mājvietu un viņa radošās personības vēstniecību, saglabājot viņa piemiņu un popularizējot viņa ieguldījumu Latvijas keramikas attīstībā.

Izstāde „Pēteris Martinsons. Spēks” skatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centra A sektorā.