Muzeju naktī Rotko centrs aicina pieskarties dzintaram īpašā veidā

2014. gada Starptautiskās Muzeju nakts vienojošais motīvs Latvijā – dzintars – ir iedvesmojis radīt neskaitāmas idejas un interpretācijas, lai muzejos un kultūras iestādēs visdažādākajās variācijās atklātu dzintara vēsturisko, zinātnisko,  estētisko un simbolisko nozīmi.

17. maijā (20:00 – 23.30) dzintara tematikai pieskaras arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs un aicina apmeklētājus uz īpašu, tikai Muzeju naktī baudāmu izstāžu un aktivitāšu kopumu ar vienojošo nosaukumu „pieskaries man, DZINTAR”.

Pieskarties smalkajam, īpašā tehnoloģijā izstrādātajam dzintara diega pavedienam un redzēt to ieaustu mākslinieces  Ivetas Vecenānes astoņus metrus garajā  jēlaudumā būs iespējams dzintara gobelēna izstādē Rotko centra konferenču sektorā.  I.Vecenānes gobelēna audos izmantoti dzintara diegi, kas kopā ar augstvērtīgām šķiedrām, kašmiru, zīdu, linu un kokvilnu veido četrus pavedienus.  Pavediens rindojas pēc pavediena, veidojot motīvus, kas apvieno tautas un laikmetus.

Muzeju nakts burvība un dzintara enerģija atver jebkuras durvis!  Rotko centra viesiem šajā naktī būs atvērtas durvis, kas ikdienas apmeklētājiem ir slēgtas. Dzintara ceļš vedīs caur daudzveidīgām reģiona un ārzemju mākslinieku radošā darba izpausmēm un Dzintara apartamentiem līdz pusnakts kulminācijai – uguns, ritma un vitalitātes apvienojumam Uguns šovā (00:00 – 00:20).

Sadarbībā ar Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju Rotko centram blakus esošajā pulvera noliktavā būs baudāma neparasta gaismas un skaņas performance.

Arī šogad Rotko centrs būs viens no objektiem kopējā Daugavpils Muzeju nakts kartē. Karti ar izsmeļošu aktivitāšu aprakstu un maršrutu būs iespējams iegūt ikvienā no septiņiem „Muzeju nakts” objektiem (Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs, Daugavpils Skrošu Rūpnīca, Muzejs „Ebreji Daugavpilī un Latgalē”, Daugavpils Mārtiņa Lutera evanģēliski luteriskā baznīca, Latviešu māja). Sakrājot vismaz četrus apmeklēto iestāžu zīmogus, kartes īpašnieks iegūs balvu. Cītīgākajiem un atraktīvakajiem septiņu zīmogu ieguvējiem īpašās balvas!

 

Attēlā: Iveta Vecenāne. Dzintara diega raksti, 2013