Munks satiks Rotko Daugavpilī

Šī gada aprīlī unikāls notikums Latvijas mākslas vēsturē – pirmo reizi Latvijā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, tiks eksponēts pasaulslavenā norvēģu mākslinieka Edvarda Munka oriģināldarbs no Tronheimas Mākslas muzeja (Norvēģija) kolekcijas.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību un Tronheimas Mākslas muzeju Norvēģijā, kā arī ar Norvēģijas vēstniecības Latvijā un Daugavpils pilsētas domes atbalstu no Tronheimas Mākslas muzeja kolekcijas eksponēs pasaulslavenā norvēģu mākslinieka E. Munka oriģināldarbu „Advokāta Ludviga Meijera portrets”.

Projekts ir loģisks turpinājums Daugavpils pilsētas pārstāvju pieredzes apmaiņas vizītei Tronheimā par divpusējas sadarbības attīstības iespējām, īstenojot 2016. gadā parakstīto Nodomu protokolu par sadarbību starp Tronheimas Mākslas muzeju un Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Tas ir reāls piemērs starppilsētu un starpvalstu sadarbībai, konkrēta projekta realizācijas piemērā, ļaujot Daugavpilī satikties diviem mākslas ģēnijiem – Rotko un Munkam.

Munks plaši zināms kā izcils norvēģu mākslinieks, kura artefakti pasaules lielākajos izsoļu namos augstu novērtēti; Munks iezīmējas mākslas pasaulē kā 19. gs. simbolists un 20.gs. vācu ekspresionisma meistars.

Munka 1909. gadā radītā kompozīcija “Advokāta Ludviga Meijera portrets” no Tronheimas Mākslas muzeja skatītājiem tiks piedāvāta apskatei Rotko centrā no 2017. gada 21. aprīļa līdz 19. septembrim, eksponējot to līdzās Rotko darbu zālei, tādējādi nodrošinot simbolisku un tiešu abu ģēniju satikšanos.

Munka gleznas ekspozīcija tiks atklāta 21. aprīlī Rotko centra 4. gadadienas ietvaros un būs viens no jaunās izstāžu sezonas atklāšanas pasākumiem. Tā ietvaros notiks starptautisks mākslas speciālistu diskusiju forums – seminārs un preses konference.
Pasākumu finansiāli atbalsta Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014. gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” Divpusējās sadarbības fonds un Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu 2009.–2014. gada perioda Nacionālais bilaterālais fonds.