MARKA ROTKO 111.DZIMŠANAS DIENAS SVINĪBAS SĀKAS AR IZSTĀDES “DIGITĀLAIS ROTKO FENOMENS” ATKLĀŠANU

Pirmdien, 15. septembrī, plkst.16.00 ES mājā Mākslas telpā (Aspazijas bulvārī 18) notiks izstādes „Digitālais Rotko fenomens” atklāšana. Izstāde ir ieskaņa pasākumu ciklam, kas veltīts Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” ietvaros notiekošajām izcilā mākslinieka Marka Rotko 111.dzimšanas dienas svinībām. Izstādes atklāšanas laikā būs iespēja tuvāk uzzināt par pasākumiem, kas norisināsies turpmāko divu nedēļu laikā Rīgā un Daugavpilī.

Projekts „No Rīgas uz Daugavpili Rotko vilcienā”, kas norisinās Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, veltīts mākslinieka Marka Rotko 111.dzimšanas dienai un plaši tiks svinēts Rīgā un Daugavpilī,  sākas ar izstādi “Digitālais Rotko fenomens” ES mājā Mākslas telpā (1.stāvā), ko būs iespējams aplūkot  no 15. līdz 30. septembrim. Izstādes atklāšana 15. septembrī plkst. 16.00.

ES mājā skatāmā ekspozīcija būs veidota kā dinamiska videoprojekcija uz vairākiem ekrāniem, tā  stilistiski atdarinot projekcijas Daugavpils Marka Rotko mākslas centra digitālajā ekspozīcijā un ļaujot skatītājam neklātienē nedaudz ielūkoties Rotko centra ekspozīcijā.  Saturiski tā būs strukturēta  atbilstoši Marka Rotko daiļrades periodiem: reālistiskais periods, sirreālistiskais periods, multiformu periods,  klasiskais periods, tumšais periods.

Ekspozīcijā dinamiskas kolāžas veidā atspoguļosies vizuālā informācija par Marka Rotko dzīvi un daiļradi – foto materiāli, kas attēlo mākslinieku konkrētos dzīves periodos un raksturo sociālos vai politiskos procesus, kas iespaidoja mākslinieka daiļradi; mākslinieka gleznu reprodukciju attēli; īsa tekstuālā informācija.

Izstādes apmeklētāji varēs vērot 10 minūšu garu stāstu par slaveno mākslinieku, tā simboliski veidojot tiltu starp Rīgu un Daugavpili.