Mākslinieka Andreja Gorgota izstādes atklāšana un tikšanās ar autoru

Trešdien, 19. oktobrī plkst. 16:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā mākslinieka Andreja Gorgota izstādes „Sieviete laikā” atklāšana un tikšanās ar mākslinieku klātienē.

Mākslinieks Andrejs Gorgots dzimis 1951. gada 19. oktobrī Krievijā. Deviņdesmito gadu sākumā pārcēlies uz Latviju. Sākotnēji dzīvojis un darbojies Jūrmalā, taču vēlāk pārcēlies uz Latgali – dzīvo un radoši strādā Krāslavā.

Mākslinieks zīmēt sāka vēl agrā bērnībā. Būdams skolnieks, viņš apmeklēja tēlotājmākslas studiju, vēlāk – Omskas bērnu mākslas skolu. 70tajos gados absolvēja Sverdlovskas mākslas skolu Krievijā un ieguva profesionālo mākslinieka izglītību.

Andrejs Gorgots uzskata sevi par neoakadēmiskā virziena piekritēju ar sirreālisma, jūgendstila un avangarda elementiem. Mākslinieks vienlīdz veiksmīgi strādā dažādos žanros: portrets, ainava, klusā daba, sadzīves ainas. Viņa darbi izceļas ar bagātīgu krāsu paleti, bet attēlojums iegūst noteiktu nozīmi, piepildītu ar dziļu jēgu, kurā ir saskatāmas mākslinieka pārdomas, garīgie pārdzīvojumi un filozofiskie pētījumi.

Mākslinieks ir piedalījies vairāk nekā 30 personālizstādēs un grupas izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Viņa darbi atrodami privātās kolekcijās visā pasaulē.

Izstādē „Sieviete laikā” ir eksponēti darbi no Gorgota personīgās kolekcijas. Tā ir sieviešu tēlu galerija, kas raksturo mākslinieka radošo un dzīves pozīciju.
Izstāde interesentiem būs skatāma līdz 20. novembrim.