Lietuviešu tekstila konkursa izstādes atklāšana

Jaunā gada pirmajā piektdienā, 6. janvārī plkst. 16:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta Lietuvas tekstila konkursa izstāde „Tradīcija un mūsdienas. Baltiešu zīmes tekstilā”.

Konkursa izstādi „Tradīcija un mūsdienas. Baltiešu zīmes tekstilā” rīko Lietuvas Mākslinieku savienības Kauņas departaments projekta „Dažādais tekstils” kontekstā. Projekta galvenā misija ir izplatīt tekstilmākslas idejas Lietuvā un kaimiņvalstīs. Izstādē pārstāvētie mākslas darbi ir kā zīmju semantiskie raksti, kas iezīmē Baltijas valstu kultūras mantojumu. Iekodētie tēli aicina izstādes apmeklētājus meklēt jaunas baltu rakstu interpretācijas – ne tikai paraudzīties uz zīmēm no mūsdienu perspektīvas, bet arī iepazīt to stāstus.

Izstādē skatāmi 13 tekstilmākslinieku darbi. Izstādes dalībnieki: Liucija Banaitienė, Danguolė Bečelytė-Čachavičienė, Danguolė Brogienė, Zinaida Irutė Dargienė, Danutė Ona Jonelienė, Virginija Kirvelienė, Liucija Kudžmienė, Rūta Narvydienė, Birutė Sarapienė, Genovaitė Sasnauskienė, Aušra Sedlevičiūtė, Ona Staskevičienė, Danutė Valentaitė.

 

Izstāde Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāma no 06.01.2017. līdz 06.02.2017.
Vairāk par izstādi https://rothkomuseum.com/ekspozicija/lietuvas-tekstila-izstade-konkurss-tradicija-un-musdienas-baltiesu-zimes-tekstila