Latvijas Pasts velta pastmarku vienam no 20.gadsimta nozīmīgākajiem gleznotājiem – Markam Rotko

Trešdien, 25.septembrī, Latvijas Pasts organizē pirmās dienas zīmogošanu un prezentāciju pastmarkai, kas veltīta Daugavpilī dzimušajam pasaulslavenajam ebreju izcelsmes gleznotājam Markam Rotko. Jaunās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (DMRMC), Mihaila ielā 3, no plkst.11 līdz 17. Savukārt pastmarkas prezentācijā, kas plānota plkst.12.30, piedalīsies Latvijas Pasta vadības pārstāvis, Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis, DMRMC vadītājs Aleksejs Burunovs un pastmarkas dizaina autore Līga Čible.

Pastmarkas Marks Rotko nominālvērtība ir 0,60 Ls un 0,85 eiro, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanai uz jebkuru pasaules valsti. Pastmarkas tirāža ir 30 000 eksemplāru, savukārt pirmās dienas aploksnes izdotas 1500 eksemplāru tirāžā.

Mākslinieces Līgas Čibles veidotajā pastmarkā attēlots gleznotāja M.Rotko portrets un minētas gleznotāja dzīves nozīmīgākās pilsētas – Daugavpils un Ņujorka. Savukārt pirmās dienas aploksnē un speciālajā zīmogā redzams Daugavpils Marka Rotko mākslas centra logo, kas izstrādāts krāsu lauku gleznošanas tehnikā – virzienā, kura aizsācējs bija M.Rotko.

M.Rotko (1903 – 1970) uzskatāms par vienu no ASV pēckara glezniecības centrālajām figūrām, kurš kopā ar Bārnetu Ņūmenu un Klifordu Stillu  pārstāvēja Ņujorkas skolas abstraktā ekspresionisma virzienu. Gleznotājs dzimis Daugavpilī, bet 1913.gadā kopā ar ģimeni emigrējis uz ASV. 1923.gadā M.Rotko ieradās Ņujorkā, kur sāka apgūt aktiermeistarību pie Maksa Vēbera Mākslas studentu līgā, iepazīstoties ar kubismu un Pola Sezāna daiļradi. Lielu ietekmi uz gleznotāju atstājuši arī vācu sirreālistu Maksa Ernsta un Volfganga Palēna darbi. M.Rotko mākslas centrs Daugavpilī tika atklāts 2013.gadā.

Jauno pastmarku Marks Rotko un pirmās dienas aploksni skatīt šeit.

Nākamos filatēlijas jaunumus plānots izdot 5.oktobrī.

 Par VAS Latvijas Pasts

 Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku.

 

Papildu informācija:
Agija Tērauda
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608506
Mob.: +371 28647396
E-pasts: agija.terauda@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts; facebook.com/latvijas.pasts