Jaunieši no visas Latvijas piedalās Rotko muzeja rīkotajā arhitektūras domu darbnīcā

Divas dienas, 27. un 28. jūnijā 32 jaunieši no Daugavpils, Rēzeknes, Rīgas, Tukuma, Ventspils un citām Latvijas pilsētām piedalās Rotko muzeja rīkotajā radošajā domu darbnīcā “Es būšu arhitekts!”.

Turpinot aktualizēt Daugavpilī dzimušā keramiķa un arhitekta Pētera Martinsona radošo mantojumu, Rotko muzejs sadarbībā ar arhitektūras speciālistiem jau sesto reizi rīko tikšanos un praktisku darbnīcu zinātkāriem jauniešiem. Darbnīca notiek ar mērķi atklāt un popularizēt arhitekta profesiju un sniegt jauniešiem iespēju līdzdarboties kopīgā vides veidošanā.

Ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu sestā domu darbnīca tika organizēta divu dienu garumā, tādējādi ļaujot darbnīcai pieteikties ne tikai vietējos Daugavpils jauniešus, bet arī interesentus no citām Latvijas pilsētām.

Pirmās dienas teorētisko daļu vadīja praktizējošs arhitekts ar lielu pieredzi vietējos un starptautiskos projektos Kristaps Vestmanis, savukārt praktisko darbošanos nodrošināja projektētājs, vides dizainers un dizaina pedagogs Jānis Mercs.

Darbnīca tika veltīta ideju ģenerēšanai un maketu veidošanai konkrētam iekšpagalmam Daugavpils cietoksnī. “Apkopotās unikālās idejas un radošos maketus noteikti ir vērts iesniegt Daugavpils pašvaldībai tālākai izskatīšanai,” uzskata domu darbnīcas idejas autore un organizatore Mairita Folkmane.

Pēc aktīvas ideju un maketu radīšanas, otrajā dienā jaunieši kopā ar pasniedzējiem devās izzinošā ekskursijā uz Paula Sukatnieka memoriālajām mājām, kā arī Arhitektūras gada balvu 2017 ieguvušo Raiņa bērnības māju – muzeju „Tadenava”.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


Foto: Pāvels Terentjevs, Santa Suhanova, Mairita Folkmane