Jānis Kupčs “Cietsirdīgās romances”: tikšanās ar mākslinieku un kataloga prezentācija

Sestdien, 15. janvārī, plkst. 11.00, pirmspēdējā izstādes dienā, aicinām apciemot Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, kur notiks tikšanās ar Jāni Kupču.


Tikšanās laikā notiks Jāņa Kupča izstādes “Cietsirdīgās romances” kataloga prezentācija un pastaiga pa izstādi.

“Glezniecībā Jānis Kupčs ir emocionāls, jūtīgs un nebaidās (baidās) būt ievainojams. Izstādes titulcikla Cietsirdīgās romances ģeometrija atsaucas uz Šķilbēnu (Rekovas) Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcas aizkustinošo interjeru – lakotajiem finiera rombiem, kas virknējas bezgalīgās rindās. Kā lūgšanu krelles. Kā ķēdītes ar uzklausīto lūgšanu pateicības ziedojumiem – votām, kas rotā katoļu svētbildes. Votu veidoli – sirds, rokas, kājas, acs siluets visbiežāk liecina, par ko katra no tām ziedota. [..] Ar sirdslietām tiešām nekad nav viegli. Iespējams, Cietsirdīgās romances ir arī mākslinieka paustā līdzība par radīšanu. [..] Lai radītu ir jākļūst cietsirdīgam. Jānocietina sirds pret tuvo apkārtni, pret līdzcilvēkiem, tāpēc romances (lasi-gleznas) ir cietsirdīgas un tomēr skaistas. Ar savu esamību tās atklāj mākslinieka neaizsargātību. Jāņa Kupča izstāde “Cietsirdīgās romances” ir arī savveida votas, ļaujot mums, darbu skatītājiem aizdomāties katram par savām “uzklausītajām lūgšanām” un pateicības formām, kādās tās ietērpjam.” Ieva Rupenheite.

Prezentācijas laikā izstādes “Cietsirdīgās romances” apmeklējums ir bez maksas. Katrs apmeklētājs bez maksas varēs iegūt savā īpašumā izstādes katalogu.