Izstādes “Tempora Mutantur” atklāšana

Trešdien, 2016. gada 5. oktobrī plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar kuš! komiksi un Somijas vēstniecību aicina uz izstādes “Tempora mutantur” atklāšanu!

Atklāšanā piedalīsies Ziemeļu Ministru padomes biroja direktors Jans Widbergs, Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens un somu māksliniece Anna Sailamā.

“Tempora mutantur” ir somu mākslinieku apvienības “Kutikuti” desmitgadei veltīta izstāde, kurā iekļauti pašreizējo apvienības mākslinieku veidoti komiksi. Visi darbi ir radīti īpaši izstādei un veidoti kā lielformāta plakāti sietspiedes tehnikā, atklājot somu laikmetīgā komiksa stilu un stāstīšanas paņēmienu dažādību.

“Kutikuti” tika, dibināts 2005. gadā Helsinkos, un ir viens no pasaulē pazīstamākajiem Somijas komiksu fenomena stūrakmeņiem, kas desmit gadu laikā no dažu mākslinieku apvienības ir izaugusi par mākslinieku kopienu un organizāciju, kas attīsta drosmīgu un kvalitatīvu somu autoru laikmetīgo komiksu mākslu gan Somijā, gan starptautiski. “Kutikuti” strādā, kā komiksu grāmatu izdevniecība un četras reizes gadā izdod komiksu avīzi “Kuti”, kā arī veido izstādes, piedalās starptautiskos komiksu festivālos un citos pasākumos. “Kutikuti” mākslinieki strādā kopīgā studijā un sietspiedes darbnīcā Helsinkos, šobrīd “Kutikuti” apvieno 39 komiksu māksliniekus.

Izstāde apskatāma līdz 5. novembrim.

“Kutikuti” desmit gadu jubilejas izstādes veidošanu atbalstījuši: Grafia, the Finnish Cultural Foundation’s Uusimaa Regional Fund, the Finnish Comics Society, the Arts Promotion Center Finland, Frame Visual Art Finland.

Izstādi un komiksu darbnīcu Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrā organizē Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar kuš! komiksi un Somijas Vēstniecību Rīgā, un tā atzīmē Ziemeļu Ministru padomes biroja 25. jubileju Latvijā un Somijas prezidentūru Ziemeļu Ministru padomē 2016. gadā.

Partneri: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs un Heyday